Абориџинитеitualуал Нуо Танц Ѕид Маска #113 Господар Ниво
  • Неодамнешно

Абориџинитеitualуал Нуо Танц Ѕид Маска 113 Господар Ниво

DEN 2640.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Приоритетно Ракување ~ точка брод во рок од 24 ЧАСА Преку Регистриран Воздух Извонредни Уметнички Дела, Фина Изработка, Наследна Техника. Копнената Опера се смета за жив фосил На Кинеската Опера, потекнува од Династијата Минг Пред 600 години. Прелистајте 100+ различни Оперски Маски ,itualуални Маски И Празнични Маски @ Комуницирајте Со Кина. Производи за Мебел за Дома во Чаршав, Постелнина, Завеса На Вратата, Капак На Перницата и достапни предмети за Украсување На Домот @ Комуницирајте И Со Кина!. Приоритетно Ракување ~ точка брод во рок од 24 ЧАСА Преку Регистриран Воздух. Извонредни Уметнички Дела, Фина Изработка, Наследна Техника. Копнената Опера се смета за жив фосил На Кинеската Опера, потекнува од Династијата Минг Пред 600 години. Прелистајте 100+ различни Оперски Маски ,itualуални Маски И Празнични Маски @ Комуницирајте Со Кина. Производи за Мебел за Дома во Чаршав, Постелнина, Завеса На Вратата, Капак На Перницата и достапни предмети за Украсување На Домот @ Комуницирајте И Со Кина!. Драмски Настап заitualуална Церемонија Во Југозападна Кина во минатото, луѓето ги користат овие маски за да изведат "Нуо Танц" за церемонии. "Нуо Танц" е драмска претстава што може да се проследи наназад до Источната Династија Џоу (770 - 256 П. Тоа еitualуална церемонија за оддавање почит На Боговите и протерување на злите духови. Во денешно време ќе ви биде тешко да го видите овој танц, освен некои повремени настапи во областите населени со малцински групи кои живеат во Југозападна Кина (Гуижоу, Хунан, Јунан и Сечуан). Овие маски се врежани во форма на пријателско или застрашувачко животно заедно со легендарна фигура. Селските луѓе веруваат дека овие маски би можеле да ги држат подалеку злите духови и да им донесат среќа. "Оваа многу ретка и абориџинска нуо танцова маска е верна на животот и има одличен израз на лицето - ретко парче што вреди да се собере навистина."*Точка# : GZHANXMJ113 * Мерења : прибл. 15 х 29 См * Тежина # : приближно 350гр * Материјал : Цврсто Дрво Од Трепетлика * Време На Производство : 2 - 3 недели * Ниво На Изработка : Мастер Ниво, 100% рачно врежан И насликан Кинески Нуо Танц и Неговата Маска е Нематеријално Културно Наследство потврдено од УНСЕКО ~ Прелистајте Ја Кина За повеќе од 100+ избор Во Оперски Маски ,itualуални Маски и Празнични Маски ~ *** ОВААITUALУАЛНА МАСКА ЗА НУО ТАНЦ Е рачно изработени од наследен мајстор, а Не фабрички масовно произведени ***.