Г. Дебрехт Врежан Дрво И Рачно Насликани Рождество Рождество Работилница Дедо мраз, 14
  • Неодамнешно

Г. Дебрехт Врежан Дрво И Рачно Насликани Рождество Рождество Работилница Дедо мраз, 14

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ремек-дело потпис колекција Рачно врежана и рачно насликана прекрасна уметност на дрвена скулптура. Стариот свет уметност техника уникатна За Г. Нумерирано ограничено издание; Сертификат За Автентичност; Кутија За Подароци. Тежина на пакетот : 6,0 фунти. Поканете ја убавината на сезоната во вашиот дом со "колекцијата на ремек-дела" на г.Дебрехт рачно насликани скулптури на дедо Мраз врежани во дрво и многу повеќе. Сите резби на дрво со потпис на ремек-дело и ремек-дело се индивидуално нумерирани рачно. Овие празнични производи за украсување на масата прават прекрасни Колекционерски И Носталгични Божиќни подароци. Скулптурите се насликани со слободна рака, а класичната уметност на стариот свет вклучува животни, природа, зимски сцени, Дедо Мраз, Рождество и многу повеќе. Овие колекции беа инспирирани од стара руска уметничка техника користејќи сликарски медиуми со акварел, акрилни и маслени комбинации, кои на Крајот станаа уникатен стил на сликање на Г. Овие ремек-дела се врежани од светло дрво Од Липа, иако природното дрво навистина варира во боја. Божиќ е посебно време за семејствата и со декор на викендичката Г.Дебрехт можете да изберете свој уникатен стил и да создадете незаборавна уметничка Галерија за одмор во која ќе уживаат вашето семејство и пријателите. Традиционалниот убав, гроздобер уметнички стил На Г. Дебрехт кулминира со прекрасни и имагинативни извајани фигури. Секој Дедо Мраз и други фигурини се рачно насликани со детални сцени, вклучувајќи класична Божиќна уметност, зимски чуда и уметност на Раѓање. Во духот на давање, празничниот декор Г. Дебрехт прави прекрасни Колекционерски Божиќни И празнични подароци за споделување со најблиските. Секоја декорација на празникот Г. Дебрехт е оригинално уметничко дело кое сигурно ќе стане негувана семејна традиција и богатство од идните генерации што доаѓаат.