5 ЅВЕЗДИ ОБЕДИНЕТИ Полумесечина Зајакнување Полу-Ролна Перница, Сива И Колена Перница За Странични Прагови, Пакет
  • Неодамнешно

5 ЅВЕЗДИ ОБЕДИНЕТИ Полумесечина Зајакнување Полу-Ролна Перница, Сива И Колена Перница За Странични Прагови, Пакет

DEN 479.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Полумесечина Перница : овој терапевтски производ е дизајниран во полукружна форма и може да послужи за одржување на различни делови од телото Ставањето перница под колената може да го растовари ' рбетот; ставањето зад грбот обезбедува лумбална поддршка. Исто така, го подобрува протокот на крв и ги намалува проширените вени со ставање под глуждовите за да ги подигне. Повеќенаменска Употреба : засилувачот е совршен за задните прагови кои бараат олеснување за време на спиењето. Може да го поддржи грбот, колената, глуждовите, стапалата, вратот. Користете ја оваа перница во форма на полу-круг во 4 главни позиции за да ја намалите и спречите болката и да го подобрите усогласувањето на вашето тело : помеѓу ногата; под долниот дел на грбот; под колената и под нозете. Перница за колена : Овој делител ви овозможува удобно да спиете цела ноќ, го одделува горниот дел од коленото од долниот и создава правилно растојание меѓу нив. Терапевтскиот ефект на ортопедската перница ви овозможува правилно да го усогласите ' рбетот и да го намалите притисокот за време на спиењето, што ви гарантира енергично и безболно будење. Добра алтернатива на перницата за грб за болки во долниот дел на грбот. Докажано Ефикасно : Го Елиминира синдромот на немирни нозе, го ублажува стресот од половината за време на бременоста, помага по операција или медицински третман и ја подобрува циркулацијата на крвта кај страничните прагови. Исто така, удобната структура на производот ви овозможува да ја користите како држач за градите додека користите лаптоп или читање книги. Длабок И Здрав Сон - Овој делител на коленото ви овозможува удобно да спиете цела ноќ, го одделува горниот дел од коленото од долниот И создава правилно растојание меѓу нив. Терапевтскиот ефект на ортопедската перница ви овозможува правилно да го усогласите ' рбетот и да го намалите притисокот за време на спиењето, што ви гарантира енергично и безболно будење. Добра алтернатива на перницата за грб за болки во долниот дел на грбот.