Спарки Андерсон Автограм Официјален Нл Бејзбол Напиша Хоф 2000-Автограм Бејзбол
  • Неодамнешно

Спарки Андерсон Автограм Официјален Нл Бејзбол Напиша Хоф 2000-Автограм Бејзбол

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ако е автограм, вклучува индивидуално нумериран, евидентен холограм Категорија; Автограм Бејзбол. Овој официјален Бејзбол На Националната Лига На Ролингс беше рачно потпишан и испишан Од Хоф 2000 Од Спарки Андерсон. Автограмот вклучува автентикација од ТРИСТАР.Спарки Андерсон, поранешен менаџер на Синсинати Редс И Детроит Тигри, беше првиот менаџер кој ја освои Светската Серија и ВО АЛ и во НЛ. Тој ги предводеше Црвените до две последователни титули Во Светската Серија, 1975 и 1976 година. Тој, исто така, им помогна на Тигрите да заработат победа во Светската Серија од 1984 година. 2-кратниот Ал Менаџер На Годината беше загарантиран Во Бејзбол Куќата на Славните во 2000 година. Андерсон почина во 2010 година на 76-годишна возраст. Ако производот е непотпишан или не се користи за игра, холограмот нема да биде вклучен спарки андерсон сувенири. Детроит тигри сувенири.