Еди Бауер - Комплет За Покривање На Јорган На Кралицата, Реверзибилна Памучна Постелнина Со Соодветни Шамови, Кариран Декор За Домот Со Затворање На Копчињата
  • Неодамнешно

Еди Бауер - Комплет За Покривање На Јорган На Кралицата, Реверзибилна Памучна Постелнина Со Соодветни

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% памук ВКЛУЧУВА : (1) целосна / кралица навлака за јорган, (2) соодветни шеми за перници. МАТЕРИЈАЛ : 100% памук. КАРАКТЕРИСТИКИ : Задебелена карирана шема во нијанси на темно зелена и морнарица реверзибилна со пофин кариран принт во црвена, зелена и морнарица за разноврсен изглед. Изработен од издржлив и дише памук за пријатно, долготрајно чувство. Прекривка карактеристики копчето затворање, и вклучува внатре врски за да се одржи утешител во место. ДИМЕНЗИИ : Навлака За Јорган : 92 "х 96", Шамс : 21"х 27". УПАТСТВА ЗА НЕГА : машина за перење за лесна нега. Машинско перење ладно, одделно. Деликатен циклус. Падне сува ниска. Ажурирајте го вашиот ансамбл за постелнина Со Комплетот За Јорган Од Шумски Тартан Од Еди Бауер. Комплетот целосно памук има задебелена карирана шема во нијанси на темно зелена и морнарица. Капакот на јорганот е целосно реверзибилен со пофин кариран принт во црвена, зелена и морнарица. Капакот на јорганот има затворање на копчето и дополнителни внатрешни аголни врски за да го држите влошката за јорган на место. Вметнувањето на јорганот не е вклучено. Комплетот може да се пере во машина за лесна нега. Комплетот за прекривки со двојни јоргани вклучува : еден навлака за јорган (88"Л х 68" W) и еден измамник (21"Л х 27"W). Комплетниот комплет за покривање на јорган на кралицата вклучува : еден навлака за јорган (88"Л х 88" W) и два шами (21"Л х 27"W). Кралот јорган покритие сет вклучува : еден јорган покритие (88"l x 104"W) и две шамс (21"l x 37"W).