Макита XRH11Z 18V x2 LXT 1-1/8 AVT Ротационен Чекан
  • Неодамнешно

Макита XRH11Z 18V x2 LXT 1-1/8 AVT Ротационен Чекан

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

X2 LXT технологијата обезбедува до 140 1/2" x 2-3/8 " дупки по полнење користејќи две 18v LXT 50 Ah батерии (батериите не се вклучени). Моќниот BL brushless мотор обезбедува 0-980 ВРТЕЖИ во МИНУТА, 0-5, 000 BPM и 2,3 ft. Енергија на удар за справување со најсложените апликации. Способност за екстракција на прашина со опционална табела ОША 1 во согласност со додатокот за вадење прашина на одборот. Безжичен систем за автоматско стартување (AWS) кој користи Bluetooth технологија за безжична комуникација за вклучување/исклучување помеѓу алатот и екстракторот за прашина. AWS способен со Безжичен предавател за автоматско стартување (дел бр. 198901-5) продаден одделно. 18v X2 LXT (36 V) Без Четки 1-1/8" AVT Ротационен Чекан (прифаќа sds-ПЛУС битови) е безжично бетонско решение кое е натоварено со напредно инженерство за максимална ефикасност и практично извлекување прашина. Се напојува со две батерии ОД 18 V LXT И ефикасен мотор без четки за максимална моќност, брзина и време на работа за кабелски барања, без кабел. Со Технологијата X2 LXT, Ротациониот Чекан испорачува до 140 q" x 2-3/8" дупки по полнење кога користите две батерии ОД 18v LXT 5.0 Ah (продадени одделно).