FORZA Alu110 Приклучени Галски &засилувач; Фрлање Цел [Еден Или Пар]
  • Неодамнешно

FORZA Alu110 Приклучени Галски &засилувач; Фрлање Цел [Еден Или Пар]

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

МУЛТИ ПОВРШИНА-Целта НА FORZA Alu110 Socketed Gaelic (GAA) и Hurling е дизајнирана да се користи на сите рамни површини како ШТО СЕ 3 G, 4 G, Astro, gra СИЛНА И ИЗДРЖЛИВА-Рамка за Гол и исправи произведени од елипсовиден алуминиум 100мм х 110мм, кој има дебелина на ѕидот од 3мм. рамката, мрежата и сите тела/фитинзи се 100% отпорни на временски услови/корозија. ЕДИНЕЧЕН ИЛИ ПАР-Достапен за купување како единечен или пар. Во зависност од вашите барања и потреби ќе одредите колку ви требаат. Идеален за спортски клубови, младински клубови и галски/фрлачки клубови. СИТЕ ВРЕМЕНСКИ услови-рамката на целта, мрежата и сите тела/фитинзи се 100% отпорни на временски услови/отпорни на корозија. Изработка на целта совршена за употреба во затворени простории и на отворено. Целите и сите компоненти може да се остават на отворено преку ноќ подолг временски период. ПРЕМИУМ ПРЕБИВАЊЕ-Произведено од канап HDPE со ПЛЕТЕНКА од 5 мм (0,2 инчи), со мрежа со јазли од 50 мм (2 инчи). Мрежите се специјално прилагодени во форма на целокупната форма на цел за најдобро вклопување. FORZA Alu110 Socketed Повеќе (GAA) & Фрлајќи Цел ДИМЕНЗИИ : Цел Големина : 21ft x 8ft 6.4 m Цел Димензии (H x W x D) : 21ft x 8ft x 8ft 6.43 м Целокупната Исправена Висина : 23ft 7m Штекер Длабочина : 18.4 во 46cm МАТЕРИЈАЛИ : Цел рамка & uprights произведени од тешки 100mm x 110mm (3.3 во) елипсовидна алуминиум со засилен ребра внатре Uprights произведени од тешки 75.5 mm алуминиум Алуминиумски има дебелина на ѕидот 3мм (0.12 во), во споредба со конкурент просек од 2mm - 2.1 во) D-Облик на задните нето поддршка на колена изработена од 38mm x 2.2 mm алуминиум Цел мислења имаат тешка, отпорен на гребење прав обложен со боја заврши во оптички бела Целосно заварени агол зглобовите низ за максимална сила & издржливост Внатрешни конектор зглобовите додадете сила и долготрајна сигурност Цврст челик поддршка плочи се прецизност намали преку ласерски за точно одговара Челични плочи се со цинк галвански да се заштити од корозија за долг живот Висока затегнувачка нерѓосувачки ореви, завртки и подлошки користи во текот Мрежи се изградени од 5mm (0.