Водоотпорен Сува Торба Случај Мобилен Телефон Торбичка За Sony Xperia XZ2 Компактен, XA2, R1 Плус, R1, XZ1 Компактен, XA1, XZs
  • Неодамнешно

Водоотпорен Сува Торба Случај Мобилен Телефон Торбичка За Sony Xperia XZ2 Компактен, XA2, R1 Плус, R1, XZ1 Компактен,

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Сувата торба има дизајн на торбичка со двојни јасни еднострани прозорци, така што нема погрешен начин да го поставите телефонот внатре, обезбедувајќи употреба без фрустрации Заптивка од 3 фази ја одржува водата надвор и обезбедува безбедна и сува средина за користење на вашиот уред : Едноставно ставете го уредот внатре и затворете го отворот. Потоа свртете ги двете испреплетени заптивки така што тие се рамни со површината и тогаш ќе завршиш, толку е едноставно. Оставањето малку воздух во торбичката пред да се запечати, ќе овозможи торбата да плови што обезбедува мир на умот во случај на случаен пад на водата. Вклучен ремен за врвки против губење на вратот обезбедува дополнителна безбедност и во голема мера го намалува ризикот од паѓање или губење На уредот Совршен За забави Во базен, патувања на плажа, пливање, активности во теретана, спортови на вода, забавни паркови, возење со вода. Максимални поддржани внатрешни димензии : 5,75 "х 3" х 0,5. Време е да се опуштите покрај базенот, покрај езерото и покрај водата со Водоотпорната Торбичка За Мобилни Телефони на Сумаклиф. Овој едноставно дизајниран, но моќен случај обезбедува мир на умот додека лежите во близина на вода и го имате вашиот мобилен телефон при рака за фаќање на вашите емисии, гледање филмови, читање добра книга, па дури и пуштање музика. Оваа сува торба има јасни двострани прозорци, така што нема погрешен начин да го поставите телефонот внатре, обезбедувајќи употреба без фрустрации. Торбичката користи заптивка од 3 фази за да обезбеди врвна водоотпорна заштита; додека прилагодливиот јаже обезбедува крајна опција за преносливост и заштита од паѓање.Компатибилни Уреди : Sony Xperia XZ2 Compact Sony Xperia XA2 Sony Xperia R1 Plussony Xperia R1 Sony Xperia XZ1 Compact Sony Xperia XA1 Sony Xperia XZs.