Камизе Пинк Прес На Нокти Ковчег Акрилик Долги Лажни Нокти француски Блинг Лажни Нокти ЗА Жени И Девојки 24 ПАРЧИЊА
  • Неодамнешно

Камизе Пинк Прес На Нокти Ковчег Акрилик Долги Лажни Нокти француски Блинг Лажни Нокти ЗА Жени И Девојки 24 ПАРЧИЊА

DEN 127.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

●Безбеден и цврст материјал●долг лажен ковчег за нокти изработен од акрилни СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, еколошки, не повредувајќи ги рацете, не е лесно да се скрши ●Различни големини●Притиснете на вештачки сјајни нокти имаат 12 различни големини на нокти, 24 парчиња лажни нокти, а слободните ленти може да се исечат на која било големина што ја сакате и одговара. ●Минимална инсталација●Лажни нокти со дизајни само изберете го парчето за нокти што ви одговара, полирајте го креветот за нокти, залепете го лепилото за желе што го подаруваме и притиснете трендовски нокти за 30-тите години за да добиете природен маникир што им се допаѓа на девојките. Поради ограничената употреба на лепак за желе, ви препорачуваме да користите сопствен лепак. ①Широко користени акрилни шарени нокти импресионираат навистина погодни за танцови забави, викенд патувања, свадби, забави, Божиќ, Ноќта на Вештерките, ќе добиете голема благодарност за ова. ●Совршен Подарок●Притиснете на лажни нокти е совршен подарок за девојка, сопруга, пријатели и роднини. Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не, ние ќе одговориме на вашите информации на време. Кога сакате долготрајна уметност за нокти, мислам дека користењето лепак ќе биде повеќе во согласност со Вашите очекувања Лажни нокти како да работите 1.Нежно тријте ги парчињата нокти со стапче за нокти за да ги отстраните површинските кутикули, исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви 2.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина лепак или бесплатен лепак за желе во внатрешноста на избраната плочка за нокти 3.Притиснете ги лажните нокти на сопствените нокти и држете ги 30 секунди.Исечете според обликот и должината на печатот на ноктите што сакате како да ги отстраните? Потопете ги ноктите во топла вода и нежно излупете ги претходно залепените нокти од страна по неколку минути Отстранете ја налепницата за лепак И чувајте го лажниот врв за нокти за следниот пат Користете Забелешка ве Молиме не оставајте ги акрилните нокти во вода долго време, тоа ќе ги натера ноктите лесно да паднат Колку долго може да трае? Обезбедуваме висококвалитетна гума за џвакање (трае околу 7 дена и повеќе) - Држете се подалеку од вода 1 час по нанесување лажни нокти-можете да користите други додатоци за да се придржувате до лажните нокти за да го создадете вашиот омилен стил-ве Молиме избегнувајте долго изложување на топла вода И сапун подолго ви Благодариме за љубовта и изборот на камизе лажни нокти со дизајни.