1 парчиња растворлива во вода платно платно, крпа од Аида 14 брои, ткаенина од вкрстена бод, исчезнува во вода, рачно изработено везови со DIY.
  • Неодамнешно

1 парчиња растворлива во вода платно платно, крпа од Аида 14 брои, ткаенина од вкрстена бод, исчезнува во вода, рачно

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Најчесто големина, погодна за многу видови на сцена Може да ја намалите големината слободно според вашата потреба. Општо и стандарден, лесен за почеток, погоден за зелените раце и ветерани. Лесно е да се покаже која било друга боја, можете да везете убави обрасци на крпа. Применливо за сите видови на вез на DIY, може да се примени за разни предмети, како што се завеса, троседот, перница, булстер, перница, чаршав, украсна крпа, итн. Како да се користи : Ставете го готовиот дизајн во топла вода (40 ℃ -50 ℃) за 3-5 минути и платното исчезнува оставајќи ве со прилагодено уникатно парче облека или ставка за домашен декор! многу видови на сцена. Може да ја намалите големината слободно според вашата потреба. Општи и стандардни, лесни за почеток, погодни за зелените раце и ветеран. Лесно е да се покаже која било друга боја, можете да веселите убави обрасци на крпа. На сите видови на вез на DIY, може да се примени за разни предмети, како што се завеса, троседот, перница, засилување, перница, чаршав, декоративна крпа, итн. Како да се користи : Ставете го готовиот дизајн во топла вода (40 ℃50 ℃) за 3-5 минути и платното исчезнува оставајќи ве со прилагодено уникатно парче облека или ставка за домашен декор! растворливо со вода платно? Растворливо во вода платно е иновативно чисто платно што ви овозможува да залепите дизајн на скоро секоја ткаенина која е совршена за прилагодување на предмети за домашни декор, како што се перници и перници, како и скоро секоја облека за облека. Како да користите Платно растворливо со вода? Растворливото платно од 14 КТ се користи на ист начин како и Аида при зашилување.Се можете да изберете какви било обрасци што ви се допаѓаат, да ги поставите платното на предметот или материјалот и везот како и обично. По завршувањето на везови , извадете ја линијата за позиционирање и вишокот на растворлива во вода, ставете го готовиот вез во сад со вода и нежно тријте го со раката. Платно растворлива во вода ќе исчезне, но образецот ќе остане на предметот.