Yotocap YT-294 PCI-E 4K картичка за снимање видео HDMI HD видео-снимање HDMI излез 1080p 60p целосен HD снимен UVC приклучок и репродукција на поддршка за поддршка на студио во живо
  • Неодамнешно

Yotocap YT-294 PCI-E 4K картичка за снимање видео HDMI HD видео-снимање HDMI излез 1080p 60p целосен HD

DEN 1438.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Поддршка 1080p 4 K 30 P HDMI влез и HDMI излез, Max 1080p@60 FPS Full HD снимен Поддршка UVC стандард, не е потребна инсталација на возачот. Поддршка на повеќето софтвер за снимање и стриминг, дозволувајте видео за видео во живо, веб -објавување, правење филмови, снимање на предавања, телемедицина и видео конференција. Апликации : За кутии за игри, PS3 PS4 Xbox One, Xbox 360, Wii U, Nintendo, HDTV, HD DVR, камкордери… итн. PCI-E Express X 1, компатибилен PCI-E X1, X 4, X8, X16, дојдете со заграда со низок профил. Барање на системот : Windows 10, 8, 7. Процесорот : Intel Core i5-3400 + NVIDIA GT630, VGA картичка поддржува Direct X 10, звучна картичка, 4 GB RAM меморија, напојување USB 3.0 порта : Intel Chipset со мајчин USB 3.0 Controller (Renesas, Fresco …), Еден бесплатен слот за ПЦИ-Е. Поддршка 1080p 4 K 30 P HDMI влез и HDMI излез, Max 1080p@60 FPS Full HD снимен. Поддршка UVC стандард, не е потребна инсталација на возачот. Поддршка на повеќето софтвер за снимање и стриминг, дозволувајте видео за видео во живо, веб -објавување, правење филмови, снимање на предавања, телемедицина и видео конференција. Апликации : За кутии за игри, PS3 PS4 Xbox One, Xbox 360, Wii U, Nintendo, HDTV, HD DVR, камкордери… итн. PCI-E Express X 1, компатибилен PCI-E X1, X 4, X8, X16, дојдете со заграда со низок профил. Барање на системот : Windows 10, 8, 7. Процесорот : Intel Core i5-3400 + NVIDIA GT630, VGA картичка поддржува Direct X 10, звучна картичка, 4 GB RAM меморија, напојување USB 3.0 порта : Intel Chipset со мајчин USB 3.0 Controller (Renesas, Fresco …), Еден бесплатен слот за ПЦИ-Е. Забелешка : Овој систем за снимање на PCI-E Joto Cap PCI-E само поддржува компјутерски систем за Windows (Windows 7, 8, 10), а не поддржува Mac System. За да ја вклучите картичката за снимање HDMI PCI-E HD на вашиот компјутер (за Windows) и можете да користите кој било софтвер од трета страна за да ја фатите или пренесува вашата игра со HD игри или друг извор на видео HD.