Мерач на мерач на Ултразвучна Дебелина За Материјал Како Челично Стакло Опсег на Мерење 0,7 до 400мм
  • Неодамнешно

Мерач на мерач на Ултразвучна Дебелина За Материјал Како Челично Стакло Опсег на Мерење 0,7 до 400мм

DEN 5759.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

€ 8 копчиња на тастатурата хуманизиран дизајн, едноставен, удобен и брз ● Екран : 128 € 64 LCD; Опсег На Мерење(Стандарден 5mhz, Elect10mm) : (0,7-400mm). ● Брзина на материјалот : 509/18699m/s; Брзината На Материјалот може да се избере или внесе директно. ● Автоматски калибрирајте ја сондата нула. Функцијата за само-тестирање за вклучување помага да се подобри точноста на мерењето. ● Дизајниран да прави точни мерења на челик, леано железо, алуминиум, црвен бакар, цинк, кварцно стакло, полиетилен, пвц, сиво леано железо и нодуларно леано железо.