Висталаб 1257-0002 Овации Фиксен Волумен Двотактна Бионатурална Пипета, 2 Микролитарски Волумен, +/-1,5% Точност, Црвена
  • Неодамнешно

Висталаб 1257-0002 Овации Фиксен Волумен Двотактна Бионатурална Пипета, 2 Микролитарски Волумен, +/-1,5% Точност, Црвена

DEN 3594.24

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Идеален избор кога волуменот никогаш не отстапува од точниот протокол Стекнувањето на врвот ја вметнува млазницата на пипетите во врвот и лесно притиска надолу додека не се слушне звучен "клик", не е потребна прекумерна сила или заглавување за да се обезбеди добар печат. Една година гаранција. Моделите со фиксен волумен се идеален choiceономски избор за поставки каде што волуменот на пипетирање никогаш не отстапува од точниот протокол. Двотактни модели се достапни во голем број на волумен 2 микролитар. Покрај тоа, прилагодени единици на други поставки за јачина на звук се достапни на барање.