MCCOSMETICS ny | Надвор Фузија | Ацетил-Хексапептид-8, DMAE, Аскорбинска Киселина, Vit.Е, Натриум Пируват, пантенол | 5 х 10мл ампули | Козметика Од Медицинско Одделение | Произведе
  • Неодамнешно

MCCOSMETICS ny | Надвор Фузија | Ацетил-Хексапептид-8, DMAE, Аскорбинска Киселина, Vit.Е, Натриум Пируват, пантенол

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

На меккозметика надвор активните состојки за Фузија се специјално индицирани за намалување и спречување на вреќи за очи и темни кругови, зајакнување на цврстината, зголемување на влагата и намалување на брчките во чувствителната област околу очите Главни состојки : Ацетил-Хексапептид-8, ДМАЕ, Аскорбинска Киселина, Вит.Е, Натриум Пируват, Пантенол. Презентација : Проф. Серумски Раствор - 5 х 10мл ампули / област За Третман : Лице и тело. Главни карактеристики и ефекти : Ревитализирачки коктел, промовирање на регенерација и хидратација на кожата, стимулирање на колаген и еластин, поддршка на сврзното ткиво и придонесување за процесот на заздравување. Препорачано : Темни кругови, фини линии, брчки околу очите. Користете преку трансдермални техники како што се дерма-валјак, дермапен, електропорација, јонтофореза, сонофореза и кавитација. Локална Употреба. Произведено Во Шпанија. На меккозметика надвор активните состојки за Фузија се специјално индицирани за намалување и спречување на вреќи за очи и темни кругови, зајакнување на цврстината, зголемување на влагата и намалување на брчките во чувствителната област околу очите. Главни карактеристики и ефекти : Ревитализирачки коктел, промовирање на регенерација и хидратација на кожата, стимулирање на колаген и еластин, поддршка на сврзното ткиво и придонесување за процесот на заздравување.