Енергетска Суспензија-9.8101 G ШОК КУЛА GROMMETS
  • Неодамнешно

Енергетска Суспензија-9.8101 G ШОК КУЛА GROMMETS

DEN 1468.80

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Издржливоста е супериорна за автомобили, камиони и Теренци; патната сол, маслото и мноштво други вообичаени загадувачи под автомобилот на крајот ќе ги уништат гумените чаури на вашите возила, а да не зборуваме за силите на тежината и вртежниот момент што обично ја компресираат гумата Полиуретанските компоненти за замена на хипер-Флекс добро се спротивставуваат на загадувачите кои често ја уништуваат гумата и се дизајнирани да даваат подолготрајни перформанси и да не се компресираат трајно. Хипер-Флекс се нуди во различни дурометри (цврстина или мекост), во зависност од примената на производот; тестирани перформанси и докажана трка; се користи за сите енергетски производи За Суспензија кои бараат повисоко ниво на перформанси и издржливост. Ако менувате, градите ново возило за гребење или враќате старо, Енергетските Суспензии полиуретан Со хипер-Флекс перформанси треба да бидат нула фокус на земјата на вашите сегашни и следни планови за возила. Во текот на две децении внатрешно искуство во иновации, инженерство и формулирање на широк избор на полиуретански компоненти за многу различни индустрии, Енергетската Суспензија се квалификуваше како премиер производител на висококвалитетни полиуретански производи. 7/8 Инчни Брадавици; 3/8 Инчи И.; Дебелина Од 5/8 Инчи; 4 Громови По Сет. Во Кутијата вклучува 4-Судрат Запира / Grommets. Природата на овој супериорен материјал, Хипер-Флекс На Енергетската Суспензија, е резултат на дваесет и плус долгогодишно искуство во работа и формулирање полиуретански материјали. Внимателен избор на цврстина на материјалот или дурометар се користи за секоја специфична апликација на суспензијата и рамката на возилото. Трите највредни причини за користење на хипер-флексибилните компоненти на Енергетската Суспензија се перформансите, издржливоста и изгледот. Наречен" Хиперформанси", Хипер-Флекс На Енергетската Суспензија е полиуретан за изведба кој обезбедува неверојатна количина на перформанси на секое возило што работи со него.