ЗОТАЦ Гефорце гт 730 Зона ИЗДАНИЕ 4ГБ ДДР3 ПЦИ Експрес 2.0 х16 Графичка Картичка
  • Неодамнешно

ЗОТАЦ Гефорце гт 730 Зона ИЗДАНИЕ 4ГБ ДДР3 ПЦИ Експрес 2.0 х16 Графичка Картичка

DEN 1279.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Брзина На Меморија : 19 GbpsДигитална Максимална Резолуција : 7680х4320. Одлична надградба за вашата интегрирана графика, Ge Force GT 730 ги забрзува вкупните перформанси на ВАШИОТ КОМПЈУТЕР. Geforce GT 730 пакува моќни Јадра NVIDIA CUDA и обилни количини на меморија што даваат удар во перформансите во сите најнови 3d игри и апликации. Ќе добиете супер брзо прелистување на веб, неверојатно уредување фотографии и видео и ултра детални игри. Низа иновации НА NVIDIA, како Што Се Nvidia Surround, NVIDIA Адаптивна Вертикална Синхронизација и новиот РЕЖИМ FXAA Anti Aliasing нуди повеќе од еден начин да го подигнете вашето искуство со игри. Оваа картичка има дизајн со низок профил и е претходно конфигурирана со држач со целосна висина. Две загради со низок профил се вклучени во пакетот за лесна интеграција Во HTPCs и други системи со мали фактори. Пасивното решение за ладење овозможува мирно, нулта бучава компјутерско искуство. NVIDIA Ge Force GT 730 ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР. 384 процесор јадра. 64-битна меморија автобус. Часовник на моторот : 902 MHz. Мемориски часовник : 1600 MHz. Троен симултан дисплеј способен. HDCP во согласност. 300-вати напојување рекомилиметриран. 25-вати максимална потрошувачка на енергија. HDTV ПОДГОТВЕН : ЕД 480p. Quad Full HD (4 K). Содржина на пакетот : ZOTAC Ge Force GT 730. 1 x заградата низок профил [VGA]. 1 x заграда со Низок профил [DVI плус HDMI]. Упатство за употреба. Продолжена гаранција вклучена со секое купување графичка картичка. Потребна е регистрација на корисникот на веб-страницата НА ЗОТАЦ.