Планета аудио АЦ4000. 1д Анархија Серија Автомобил Аудио Засилувач - 4000 Висок Излез, Класа Д, Моноблок, 1 Ом Стабилна, Ниско Ниво Влезови, Низок Премин Кросовер, Кука До ?
  • Неодамнешно

Планета аудио АЦ4000. 1д Анархија Серија Автомобил Аудио Засилувач - 4000 Висок Излез, Класа Д, Моноблок, 1 Ом Стабилна,

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Моќност - 4000 Вати Макс х 1 @1-Ом, 2000 Вати Макс х 1 @2-Оми, 1000 Вати Макс х 1 @4-Оми, 8000 Вати Макс х 1 @2-Оми Премостени Загубата На Моќност од класа Д е значително намалена што го прави засилувачот високо ефикасен. Вишокот енергија се складира додека не биде потребна наместо да се претвори во топлина. Намалување на големината/тежината, намален отпад од енергија, помал ладилник, компактно коло. 1 Ом Стабилен-Способен постојано да напојува оптоварувања од 1 Ом без да наиде на тешкотии како што е прегревање. Обично направени за напојување на сабвуфери кои бараат поголеми барања за оптоварување со моќност за да можат да го извршат начинот на кој се направени. Врзување Способен - вие сте во можност да врзете два AC4000. 1d засилувачи и да ја удвоите моќноста што се испраќа до вашиот сабвуфер(и). Сега имате можност да поврзете повеќе сабвуфери за да ја искористите дополнителната моќност. Променливото Засилување На Басот - Засилување на Басот ви овозможува да го прилагодите нискиот бас во опсегот на засилување на начинот на кој ви се допаѓа. Променлив Субсоничен Филтер-за да спречите вашиот сабвуфер(и) да излезе од дното, променливиот субсоничен филтер ги филтрира фреквенциите под наведените ограничувања на ниската фреквенција и му овозможува на возачот да достигне максимална безбедна екскурзија. Променлив Кросовер Со Низок Премин-Сабвуферите репродуцираат звук врз основа на голем број различни фреквенции со низок опсег. Можете да поставите точни спецификации за звукот за репродукција на бас фреквенцијата. Спецификации-Димензии : 15 "х 10 " х 2. Далечински Сабвуфер Контрола с бас Со Планетата Аудио Анархија АЦ4000. 1д Класа Д Моноблок Засилувач. Со максимална Моќност од 4000 Вати и напојување СО МОСФЕТ, Овој Засилувач пакува аудио удар. Прилагодете го звукот со Променлив Кросовер Со Низок Премин, Засилување На Басот, Субсоничен Филтер и Далечински Сабвуфер Контрола. Врзете го Овој Засилувач на друг AC4000. 1 D за двојно зголемување на перформансите.