LRT 8858 Micro Hot Air Station SMD Revorking Digital Digital Heat Gun
  • Неодамнешно

LRT 8858 Micro Hot Air Station SMD Revorking Digital Digital Heat Gun

DEN 479.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Контролна станица Кабел за напојување. Пиштол со топол воздух. 6 млазници (дијаметар = 3/4/5/6/8/10мм). 2 анти-статички пинцети (директно и лактот). Оваа машина има над заштита на температурата. Ако температурата е поставена на 480 Целзиусови степени и млазницата од 3мм може да се прегрее, ќе се прикаже С-Е. S-E исто така ќе биде прикажано ако греењето се загрева неколку секунди без ветер при започнување, така што рачката нема да се изгори. Сензорот исто така ќе прикаже S-E ако нема сигнал со ветер или топлина. Ако се утврди дека температурата не ја достигнува поставената температура, може да се изврши калибрација на температурата. Во слотот има завртка од страната на контролорот што ја зголемува температурната вредност на стрелките на часовникот и ја намалува температурната вредност спротивно од стрелките на часовникот. Преносен пиштол за топол воздух, мала големина, функција за спиење, заштеда на енергија, долг живот, анти-статички дизајн. Опсегот на прилагодување на температурата е 100-500 ℃ (212-932 ℉), ℃/℉ кабриолет. Волуменот на воздухот може да се прилагоди, F1-F10. Со прекинувачот за напојување, нема потреба да го исклучувате приклучокот за напојување. Употребата на долготрајни инфрацрвени елементи за греење и специјални уреди за сензори на температура, како и микрокомпјутерска прецизна контрола на технологијата на спроводливост на топлина, ја прават кривата на контрола на температурата на пиштолот со топол воздух ги исполнуваат барањата на процесот на производство на SMT. Широко користено во поправка на мобилни телефони, поправка на компјутер, заварување на електронска компонента, погодно за почетници, DIY, професионалци. Едноставно е да се постави и лесно да се работи. Доаѓа со 6 парчиња воздух млазници (дијаметар = 3/4/5/6/8/10мм), две анти-статички пинцети (директно и лактот), повлекувач на ИЦ. Преносен пиштол за топол воздух, мала големина, функција за спиење, заштеда на енергија, долг живот, анти-статички дизајн.