Филм за заштитник на заштитниот екран на центричен мат, компатибилен со Acer Predator XB273U KF [Пакет од 2]
  • Неодамнешно

Филм за заштитник на заштитниот екран на центричен мат, компатибилен со Acer Predator XB273U KF [Пакет од 2]

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ултра-тенок мат-екран за заштита на екранот дизајниран специјално за Acer Predator XB273 U KF (27) Анти-сјајната облога ја подобрува видливоста на екранот во амбиенталното светло со значително намалување на сјајот на екранот и рефлексиите слични на огледалото. Го штити Acer Predator XB273 U KF (27) од гребнатини и измами и помага во намалување на измамниците на прстите. Цврсто се придржува на рамната површина на екранот без да се меша во чувствителноста на допир. Пакетот вклучува : 2 x Acer Predator XB273 U KF (27) Заштитници на екранот и комплет за примена. Условите за амбиентална светлина создаваат рефлексии од сјајните површини, па оттука и вишокот светло од сончева светлина или затворено осветлување видливоста и го одвлекува вниманието на непречена интеракција со вашиот дигитален дисплеј. Целосна мат за Acer Predator XB273 U KF (27) е заштитник на екранот кој го решава ова ограничување на сјајната површина со својата анти-сјајна обвивка. Заштитникот на екранот заснован на филмот се шири рефлексии слични на огледало кои помагаат во зголемена видливост и со нејзината матна површина помага во намалувањето на измамниците на прстите. Заштитникот е лесен за примена на напредна поддршка за силиконски лепило што цврсто се придржува на екранот без заробени џебови на воздухот. Пакетот вклучува 2 заштитници на екранот за Acer Predator XB273 U KF (27) и комплет за апликација.