Волна облека женска мерино волна со долга ракав Хенли - здолниште за дишење анти -ОДОР
  • Неодамнешно

Волна облека женска мерино волна со долга ракав Хенли - здолниште за дишење анти -ОДОР

DEN 1119.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% мерино волна Повлечете го затворањето. [Секојдневен долг ракав Хенли] Службени споеви, внатрешни работи без обележја, атлетско вклопување со мал дел, прилагодливо затворање на вратот на Хенли за дополнително вентилирање. Ребреста мерино конструкција за дополнително истегнување, отпорност на мирис, влага за влага, без чешање, 4-сезонска удобност. [Модерно вклопување за секојдневно носење како следно на слојот на базата на кожата] Одлично за скоро било што. Доволно удобно за дома, доволно технички за патеката, со малку дополнителен стил во случај да сте болни да носите основна мета. [Мерино перформанси Фондација за живот на живот] Волнено парови ги докажуваат придобивките од природата на Мерино со класични секојдневни стилови кои работат насекаде. Уживајте во не-водерот, отпорен на оган, влага за влага и долго носење удобност на Мерино во секој аспект од вашиот живот. [Поддржани од волненото ветување] Ние сакаме да ги одржуваме работите едноставни. Ако некогаш сте незадоволни од нашата опрема, во секое време, само дајте ни извик и ќе работиме за да го направиме тоа како што треба. Разноврсно парче абење на фондации, нашиот долг ракав Хенли се одликува како самостојно или положено парче. - Одлично за : скоро за што било. Доволно удобно за дома, доволно технички за патеката, со едноставен стил што оди насекаде. - Карактеристики на удобност : споеви на Flatlock, внатрешни работи без обележја, атлетско вклопување со мал дел. Конструкција на мерино / еластан за дополнително истегнување, отпорност на мирис, влага за влага, без чешање, 4-сезонска удобност. Слој : до кожата // Mid Layer Fit : Современи спецификации на ткаенини : 100% 17,5 микрони мерино волна. 190 GSM средна тежина.