Најлон 6/6 Постави Завртка, Обична Завршница, Надвор Од Бело, Дупчиња Диск, Рамна Точка, Ги Исполнува ASTM D4066/ASTM D6779, 2 Должина, #10-32 Теми
  • Неодамнешно

Најлон 6/6 Постави Завртка, Обична Завршница, Надвор Од Бело, Дупчиња Диск, Рамна Точка, Ги Исполнува ASTM D4066/ASTM

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Поставените Завртки ги спречуваат деловите да се вртат во однос на вратилото Најлон 6/6 е погоден каде непроводливоста, отпорноста на корозија и трошоците се важни размислувања. Немаат надворешна глава. Управувано од возач со рамни сечила. Фините нишки подобро се допираат во поцврсти материјали и тенки ѕидови и се посилни во напнатост отколку грубите нишки. Поставените Завртки често се користат за држење макара, опрема или други делови од вртење во однос на вратило.Најлон 6/6 е термопластична за општа намена со извонредна отпорност на органски хемикалии, киселини и алкалии. Најлонот добро се носи на други површини; лесно се обработува и може да се меле, врти и сече со конвенционални машински алати. Тоа покажува некои димензионални оток во влажни апликации кои треба да се земат предвид со неговата употреба. Цврстината на истегнување на овој материјал е 12.000 пси (фунти по квадратен инч). Вообичаените апликации за завртки со дупчиња вклучуваат обработка на дрво, иако стилот на возење не е дизајниран да се користи со драјвери за напојување. Рамните Точки се корисни за минимизирање на бракот и се добри за правење чести прилагодувања. Името на големината на навојниот прицврстувач вклучува информации за главниот надворешен дијаметар, проследено со конците по инч, што покажува дали е груб или фин. Фините нишки се претпочитаат кога работите со поцврсти материјали или кога навојувате во тенок материјал. Тие се исто така посилни во напнатоста од грубите нишки и генерално обезбедуваат повисоки јачини на смолкнување.