Z-lion 0,39мм суперфинален дијамант со електропланирана жица за сечење на жица за пила за метални стакло дијаманти дијаманти emery ade diy сечење жица за пила Алатка 5 метри/л
  • Неодамнешно

Z-lion 0,39мм суперфинален дијамант со електропланирана жица за сечење на жица за пила за метални стакло дијаманти дијаманти

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Големина : 0,39мм / 5м со сечење на жицата за сечење должина Висок квалитет : Направено од висококвалитетен дијамант и челик. Карактеристики : Помал цвест на сечење, низок отпад и поголем принос, многу тенок јаже позлатен со емери, екстра остра и брза. Апликација : Дизајн за керамика за сечење со голема прецизност, гранит, мермер, бетон, камен модул, жад, стакло, метал, пластика, итн. Како да се користи : z-lion суперфинален дијамантски сечење пила за сечење на пила за рачно, едно-линија, мулти-мулти- Сечење на дијаманти во линија, исто така со справување со челична рамка. Нашите производи се користат во полето за сечење, мелење и полирање на бетон , камен, керамика, стакло. Z-Lion Superfine Diamond Wire Electropled Cutting Saw Saw Blades за метал метал метарски гранит (5 метри/многу) Нашите нови жици видоа сечила костуми за сечење со голема прецизност на разни фини сеци обезбедуваат поостри и неспокојни парчиња, помал кост за сечење, низок отпад и повеќе Принос за прилагодување на SAW рамка ви овозможува да работите со различни должини на жицата 3-15 см, дизајнирани за сите видови на скапоцени камења и други абразивни мермерни гранитни стакло од дрво метал модел на тврдо кршлив материјал, добар избор за фино. Топли совети : Нашата новоразвиена супер фино емирска жица има мал дијаметар и попрецизно сечење, тие не се силни и не можат да издржат големи влијанија и свиткување, но тие сè уште се остри и агресивни. Ако ви треба силна пила за дијамантска жица, пилата од жица од 1мм е посоодветна, ве молиме не користете премногу сила при сечење. За Z-lion ZL Diamond Technology Co. е професионален производител на алатки за дијаманти. Нашите главни производи вклучуваат влошки за полирање со дијамантски раце, влошки за полирање на подот, влошки за полирање, сечила за сечење, тркало за мелење, јадро вежби, пила за дијамантска жица, итн. Ние производите ги продадовме на Европа, Северна и Јужна Америка, Југоисточна Азија, Блискиот исток, Блискиот исток, Блискиот исток, Блискиот исток, Блискиот исток, Блискиот исток, Блискиот исток итн.