Печат на восочна печатка од коза од коза од пет точки запечатување на starвездички марки 30мм ретро гроздобер отстранлив месинг за печат на месинг со дрвена рачка за с
  • Неодамнешно

Печат на восочна печатка од коза од коза од пет точки запечатување на starвездички марки 30мм ретро гроздобер отстранлив

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Печат за заптивка од восок од 30мм : Пакетот вклучува 1 парче 118 инчи/ 30мм коза заптивка за заптивка на главата и 1 парчиња дрвена рачка. (Не е вклучен восок). Печат на печати од пет точки во водство на starвезди : Коза од пет точки на starвездите, убави марки, висококвалитетни и добро изработени, убава јасна слика, сложените детали доаѓаат убаво. Запечатување на восочен печат : Направено од рачка од дрво и месинг, здрав и цврст, без 'рѓа и боја, мазен и сјаен, чист отпечаток, лесен за чистење, издржлив и еднократно. Глава за печат на месинг : главите за печат на печат само е лесен за промена и инсталирање, малку ротирајте ја главата на месинг е во ред. Рачката може да одговара со сите глави за печат на печат во нашата продавница. Широки апликации : Гроздобер запечатување восок печат е украсување и украсување на плик, свадба, покани, пакет за вино, шишиња со парфеми, шише со вино, белешки, парцели, пакување на подароци, честитки и др. Уникатен подарок за Денот на мајката, роденден, ден на вineубените, ден, ден на вineубените, Годишнина, Велигден, Ден на наставниците, дипломирање, Ноќта на вештерките, Божиќ, Денот на благодарноста и темата забава. Природна рачка од дрво. Софистицирана глава за заптивка од месинг. Ласерско гравура чист отпечаток. Отстранливи глави од месинг. Лесен за промена. Ставете ја восочната лажица на печката за восок заптивка;. Загревање на лажицата за топење со чајната свеќа;. Истурете го стопениот восок на предметот што треба да се запечати ;. Запечатете ја вашата заптивка на восокот за топење и извадете го заптивката за печат откако восокот ќе се олади целосно. Ако го најдете печатот заглавен на восокот, оставете го додека восокот не се излади целосно. Тогаш вашиот печат ќе може лесно да се ослободи од восокот. Разладете ја вашата восочна заптивка на мраз пакет или со мраз е подобра препорака. Печат на восочен печат не само што може да ги заштити приватните информации за запечатување документи или писма, туку може да се користи и како подарок за покана за венчавки/Денот на вineубените/дипломирањето/Божиќ/Ноќта на вештерките/Денот на благодарноста и друг празник.