Chaeirt Charger за Nintendo Wii, полнач за адаптер за AC со функција за заштита на полнење 9V Брз патни wallидни полнач за напојување на кабел за напојување за Nintendo Wii за домашно пату?
  • Неодамнешно

Chaeirt Charger за Nintendo Wii, полнач за адаптер за AC со функција за заштита на полнење 9V Брз патни

DEN 150.24

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ϟ 【Висококвалитетни материјали】 Адаптерот за моќност е направен од висококвалитетен еколошки материјал ABS, што нема да предизвика оштетување на човечкото тело и околината Има голема јачина и висока флексибилност, што може ефикасно да го заштити внатрешното коло и има долг животен век. Function 【Функција за заштита на полнење】 Адаптерот за напојување Nintendo има функција за заштита на полнење. Има повеќекратни заштити, како што се заштита од прекумерна струја, заштита од над напон, заштита од краток спој, заштита од прекумерна температура и заштита од прекумерна моќ. Можете да го користите за да го наполни вашиот уред со доверба. ϟ 【Преносен дизајн】 Кабелот за напојување е изработен од ABS материјал, кој е мал по големина, светлина во тежина и лесен за носење. Со тоа, можете да ја земете вашата конзола за игри каде било без да се грижите за напојувањето. ϟ 【Полнач со висок квалитет】 Новиот адаптер за напојување со струја дизајниран за конзолата за игри Nintendo Wii има излезен напон од 9 V и работна температура од 0 ℃ ~+46. Може да се користи како замена за стариот или оштетениот адаптер за напојување. ϟ 【Услуга по продажбата】 Нашиот кабел за напојување претрпе строга инспекција за квалитет. Ако имате какви било прашања во врска со производот, можете да не контактирате по е -пошта. Ако стоката што ја добивате има какви било проблеми со квалитетот, можеме да обезбедиме услуги за враќање и размена. Спецификации : Материјал : Апсколор : Опсег на напон на сива боја : AC100-240 VINPUT Фреквенција на напон : 50-60 Hz Output Напон : 9 Vworking Температура : 0 ℃ ~ + 46 ℃ целосна должина : 210cm / 82.7inadapter Големина : 13,5 * 5.5 * 4cm / 5,3 * 2,2 * 1.6 Инсебна тежина : Прибл. 201-233 G Список на пакети : 1 * Адаптер за напојување.