Шемер водоотпорна гумена престилка, 43 Анти-солзи со тешка винил престилка прилагодлива подебела крст на миење садови за миење садови за миење садови за миење садов
  • Неодамнешно

Шемер водоотпорна гумена престилка, 43 Анти-солзи со тешка винил престилка прилагодлива подебела крст на миење садови

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

ПУ, полиестер [Засилена водоотпорна престилка] Шемерната водоотпорна престилка има засилени водоотпорни перформанси. Површинскиот слој е обложен со густ PU (поли уретан) материјал, кој е 100% водоотпорен; Престилка (43 "x 26") е долго да се покрие од градите до глуждот и непречен и џебниот дизајн е идеален за работа со многу контактирање со вода. [Просторна нафта и течност отпорна на престилка] Покрај хидроизолацијата, ПУ-облогата е анти-детергентна, масло за машина за миење садови, отпорно на масло, крв и маснотии за месар, анти-шампон, гел за туширање додека кучето негувани и отпорни на слаба киселина и слаба Основни хемиски реагенси за лабораториска работа. Погоден е за миење садови, чистење, месар, миленичиња чешлање, градинарство, сликање, правење хемиска лабораториска работа или индустриска работа. [Удобно прилагодување на лентите за прилагодување] Ремените на рамената X формата се прилагодливи според вратоврската на половината; Не-лизгање и нема да се чувствувате уморен од вратот. И двете ленти се долги до 1,7 милиони, така што ќе можат да бидат врзани од задниот дел или на предниот дел (на овој начин ќе се чувствувате пофлексибилни на работа). [Засилена трајна престилка] Премиум материјали ПУ е повеќе отпорен на абење и постабилен од винил и ПВЦ. А престилка е засилена во лесно оштетените точки, метална дупка, метална кука врска помеѓу престилка и ленти. [Удобно носење на престилка] Водоотпорна престилка има дишено поставено од руно, мекото престилка (43 "x 26") е долго да се покрие од градите до глуждот и непречен и џебниот дизајн е идеален за работа со многу контактирање со вода. [Просторна нафта и течност отпорна на престилка] Покрај хидроизолацијата, ПУ-облогата е анти-детергентна, масло за машина за миење садови, отпорно на масло, крв и маснотии за месар, анти-шампон, гел за туширање додека кучето негувани и отпорни на слаба киселина и слаба Основни хемиски реагенси за лабораториска работа. Погоден е за миење садови, чистење, месар, миленичиња чешлање, градинарство, сликање, правење хемиска лабораториска работа или индустриска работа. [Удобно прилагодување на лентите за прилагодување] Ремените на рамената X формата се прилагодливи според вратоврската на половината; Не-лизгање и нема да се чувствувате уморен од вратот. И двете ленти се долги до 1,7 милиони, така што ќе можат да бидат врзани од задниот дел или на предниот дел (на овој начин ќе се чувствувате пофлексибилни на работа).