Брејди 25642 пластика, 7 x 10 Легенда за претпазливост, Прописите за пожар бараат овој простор да се одржи јасен во секое време
  • Неодамнешно

Брејди 25642 пластика, 7 x 10 Легенда за претпазливост, Прописите за пожар бараат овој простор да се одржи

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Б-401 Пластичните знаци од Брејди се идеални за употреба во индустриски, комунални, комерцијални и институционални средини Полистирен со големо влијание со заштитена графика. Препорачано и за внатрешна и за надворешна употреба. Добра абразија и хемиска отпорност. Температура на услугата од -40 ° F до 175 ° F (-40 ° C до 80 ° C). Опис на производот Пожар знак од производителот Брејди знаци имаат светли бои, смел текст и интуитивни пиктографи за да се обезбеди дека комуникацијата е многу видлива и лесно разбрана. Знаците се во согласност со најновите стандарди и регулативи и се дизајнирани да издржат дури и најтешките индустриски опкружувања ASME (ANSI Z535) Водич за заглавие на заглавието ASME (ANSI Z535) и Спецификациите за безбедност и здравствена заштита (OSHA 1910.145) за знаци за превенција на несреќи бараат знаци за превенција на несреќи Употребата на безбедносни знаци за да се означат и дефинираат специфични опасности кои, без идентификација, може да доведат до случајна повреда на работниците и/или јавноста или оштетување на имотот. Скокајте на Брејди знаци за опасност, предупредување, претпазливост, известување или безбедност прво. Знаци на знаци на знаци на фиберглас - Б -120 изработени од нашиот највисок квалитет, најдолгиот траен знак материјал нема да се олупи или избледи гарантирано за 25 години идеално за отворено или груби околини Bradytuff. Aluminum Signs - B-555 Superior abrasion and chemical resistance, indoors or out Protected graphics keep message clear Weather and sunlight resistant Stands up to spills, wash-downs and cleanings High Performance Polyester Signs - B-302 Bright graphics on flexible material, sticks to Речиси секоја форма или површина трае до 8 години на отворено, подолг затворен простор стои до повторени излевања и чистење трајно лепило има место каде другите не успеваат да се разгледуваат. Пластични знаци - Б -401 Економски цени, совршен за лесна должност или привремена употреба заштитена графика за издржливост од 3 до 5 години на отворено живот над 2000 легенди на акции Види знак на материјал како глобален лидер во знаци на објекти, нема друга компанија која може да ви помогне комуницираат критични информации подобро од Брејди.