500 парчиња хартиени месинг месинг месинг Бредс тркалезни сврзувачки елементи за деца занаетчиски уметнички занаетчиски проект Декоративни белешки за книги DIY
  • Неодамнешно

500 парчиња хартиени месинг месинг месинг Бредс тркалезни сврзувачки елементи за деца занаетчиски уметнички

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Опсег на примена : Овие Brads се убави избори за loversубителите на уметноста, не само што можат да се применат за да направат занаети, белешки, картички, туку и за поставување фотографии, панделки или други предмети, способни да ги користат со папки, документи и скрипти Функција : Прицврстувачите за месинг се дизајнирани со точки за самопочитување кои автоматски ја пробиваат хартијата и се цврсто фиксирани; Овие цврсти, позлатени сврзувачки елементи обезбедуваат ефикасен и привлечен начин за безбедно да се соберат документи заедно. Сигурен материјал : Прицврстувачи за месинг за деца занаетчиски се изработени од метален материјал со месинг позлата на површината, сигурен и мазен во боја, отпорна на корозија и сервисен, светло во тежина и лесен за носење. Лесен за употреба : За да ги нанесете овие ментални сврзувачки елементи на хартијата, треба прво да го замените иглата со подлога на сопирачката на посакуваната положба, големината на дупката на иглата за притискање е исправна; Овие сврзувачки елементи за хартија уредно и безбедно држат трудови, со поголеми глави што ги олеснуваат употребата. Обична количина : Дојдете со 500 парчиња месинг Бред, исто така опремено со кутија за пакување со бела хартија за да можете лесно да чувате; Доволна количина ви овозможува да се применува во повеќе наврати, а некои можат да бидат оставени во случај на неочекувани потреби. 500 парчиња 8 x 15 mm Прицврстувачи на тркалезни прицврстувачи за хартија месинг позлатени сврзувачки елементи со 1 кутија за бела хартија за уметност за изработка на училишен проект Декоративни белешки за книги DIY Карактеристики : Прицврстувачите се изработени од метален материјал со месинг позлата на површината, издржлива и мазна во боја, корозија на корозија, корозија -резистентен и издржлив, лесен во тежина и лесен за носење. Користејќи го вовед : За да ги нанесете овие сврзувачки елементи за хартија, треба прво да го замените иглата за притискање со подлогата за сопирачката на посакуваната положба, големината на дупката на иглата за притискање е исправна.