Датотека за нокти за бебиња од бебе сина жирафа Оригиналната стаклена датотека за нокти за бебиња- направено во Европа
  • Неодамнешно

Датотека за нокти за бебиња од бебе сина жирафа Оригиналната стаклена датотека за нокти за бебиња- направено

DEN 159.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Прави кастрење на ноктите безбедни и лесни - нашата датотека за нокти е идеална алатка за одржување на малите нокти и нокти на вашето бебе правилно исечени Направено е од оригинално чешко стакло, што го прави поефикасно од вообичаените датотеки за нокти. Наменето за вашите малечки - нема повеќе клипери за нокти, ножици за нокти и груби табли со шкурка! Наменето за нежни нокти на новороденче, нашата датотека за нокти ви помага да ги негувате ноктите на вашето бебе без ризик да го повредите. Нежни на кожата - датотеките за нокти се нормално направени од шкурка, што може да биде премногу грубо за нежната кожа на вашето бебе. Добра работа, нашата датотека за нокти е изработена од стакло. Бидејќи е апсолутно безбедно, тоа е неопходна алатка за нега на ноктите на вашите мали. Лесно за чистење - нема потреба да купувате нови датотеки за нокти секој пат. Треба само да ја исплакнете нашата стаклена датотека за нокти за да ја исчистите. Значи, не мора да го замените по употреба, што помага да се намали отпадот и ви овозможува да го искористите максимумот од вашата набавка. Направено до последно - една од нашите врвни производи за бебиња, оваа датотека за нокти за бебиња е направена во Европа за супериорен квалитет и материјали на кои можете да им верувате. Ние не ви нудиме ништо помалку од висококвалитетни и издржливи производи за нега на нокти за вашето малечко. Кога станува збор за грижата за ноктите на вашето бебе, користењето груби датотеки за нокти или остри клипери за нокти или ножици за нокти може да биде ризично. За да ги задржите ноктите на вашето малечко правилно исечени без да ризикувате несреќи, користете ја стаклената датотека за нокти за бебиња од бебе сина жирафа.