Elecom MF-MSU2B64GWH USB меморија, 64 GB, USB 2.0, поддржува безбедносни функции, бело
  • Неодамнешно

Elecom MF-MSU2B64GWH USB меморија, 64 GB, USB 2.0, поддржува безбедносни функции, бело

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За детали, проверете ги "спецификациите на производот" и "опис на производот" Едноставна USB 2.0 меморија со едноставен дизајн што може да се користи за секоја пригода. Преземете од нашата веб -страница и можете да го користите само безбедносниот софтвер за криптирање „Систем за безбедност на автентикација на лозинка“ и „Систем за безбедност на автентикација на лозинка“ со функција за автоматска автентикација. Кога користите „безбедносен систем за автентикација на лозинка“, претходно регистриран компјутер (до 3 уреди) не бара внес на лозинка потребен за пристап до USB меморијата и кога е поврзан со нерегистриран компјутер, ќе побара внесување лозинка за да спречи Губење на податоците во случај на кражба или загуба. Кога се користи со "Систем за безбедност на автентикација на лозинка" X AES ", зачуваните податоци се шифрираат со сигурен, стабилен систем за криптирање" AES256bit "што спречува губење на важни податоци во случај на изгубени или украдени. За детали, проверете го" производот Спецификации "и" Опис на производот ". Едноставна USB 2.0 меморија со едноставен дизајн што може да се користи за секоја пригода. Преземи од нашата веб -страница и можете да го користите само софтверот за безбедност на безбедноста" Систем за безбедност на автентикација на лозинка "и" Систем за безбедност за автентикација на лозинка " со автоматска функција за автентикација. Кога користите систем за безбедност за автентикација на лозинката “, претходно регистриран компјутер (до 3 уреди) не бара внес на лозинка потребен за пристап до USB меморијата и кога е поврзан со нерегистриран компјутер, тој ќе побара Внесување на лозинка за да се спречи губење на податоците во случај на кражба или загуба. Кога се користи со „Систем за безбедност на автентикација на лозинка“ X AES “, зачуваните податоци се криптираат со сигурен, стабилен систем за криптирање„ AES256bit “што спречува губење на важни податоци во настан на изгубени или украдени.