Гулаб бебе назален аспиратор со силиконска гумена нос млазница, доаѓа со ексклузивен случај
  • Неодамнешно

Гулаб бебе назален аспиратор со силиконска гумена нос млазница, доаѓа со ексклузивен случај

DEN 175.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Професионален дизајн : Врвот е исечен спој во облик на U, развиен со otorhinolaryngologist и може да се впие во носната течење Безбеден за бебе : Контактниот дел со носот на бебето е изработен од мек силиконски материјал, а дизајнот на наклонетиот лак за вшмукување може лесно да влезе во носот на бебето без да му наштети на носната празнина на бебето. Превенција на проток : Доаѓа со дел за превенција на проток на грб, така што вдишената назална вода нема да се врати и ќе се собере во шишето, така што нема да влезе во устата. Лесен за употреба : Тоа е назален морон кој доаѓа со лесна за-цицачка цевка со вистинска должина што може да ја прилагоди моќноста на вшмукување во устата на мајката. Хигиенски и погоден : може да се расклопи и исчисти. Постои ексклузивен случај да се спакува назалниот аспиратор за да се избегне носниот аспиратор да се валка, што може да се чува хигиенски. Професионален дизајн : Врвот е исечен спој во облик на U, развиен со otorhinolaryngologist и може да се впие во носната течење. Безбеден за бебе : Контактниот дел со носот на бебето е изработен од мек силиконски материјал, а дизајнот на наклонетиот лак за вшмукување може лесно да влезе во носот на бебето без да му наштети на носната празнина на бебето. Превенција на проток : Доаѓа со дел за превенција на проток на грб, така што вдишената назална вода нема да се врати и ќе се собере во шишето, така што нема да влезе во устата. Лесен за употреба : Тоа е назален морон кој доаѓа со лесна за-цицачка цевка со вистинска должина што може да ја прилагоди моќноста на вшмукување во устата на мајката. Хигиенски и погоден : може да се расклопи и исчисти. Постои ексклузивен случај да се спакува назалниот аспиратор за да се избегне носниот аспиратор да се валка, што може да се чува хигиенски. Назалниот аспиратор за вшмукување на устата се карактеризира со наклонет дизајн, кој лесно може да се вметне во носот на бебето под кој било агол. На предниот крај има дизајн во форма на У, кој може ефикасно да ја цица назалната слуз на бебето и нема да ја апсорбира мукозната мембрана во носот на бебето и да предизвика оштетување.