24 Пакувајте Пластична Папка Со Датотеки Во Боја Манила, 3 Јазичиња Папка Со Тешки Датотеки Со Повеќе Бои Со 1/3-Исечени Јазичиња,Големина На Букви,Избрана Папка За По?
  • Неодамнешно

24 Пакувајте Пластична Папка Со Датотеки Во Боја Манила, 3 Јазичиња Папка Со Тешки Датотеки Со Повеќе Бои Со 1/3-Исечени

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Обоена Папка со датотеки со 3 Јазичиња : мерки За Отворена папка (11,6"W x 9,0" H), 0,5"H јазичиња 1/3 Исечените Јазичиња се пишуваат и се бришат со помош на маркер со молив или табла (не користете постојан маркер). Вклучени етикети. Проширлива Пластична Папка Со Датотеки : Се Вклопува во висечките папки со датотеки. 3 резултати за проширување на дното на поли папката овозможува поднесување до 0,8" магацинот од 8, 5х11" документи за големина на букви (околу 150 листови хартија). Долготрајни Папки Со Поли Датотеки : Изработени од издржлива полипропиленска пластика. Флексибилен, отпорен на солзи. Лесен за чистење, отпорен на вода. Без киселина за заштита на вашите ценети документи. Еднократно и може да се рециклира. Комплет од 24 : Вклучува 4 Секоја Од црвените, Зелените, Сините, Жолтите, Портокаловите, папките Магента, еднаков број на лево десно и средно јазичиња, 24 отстранливи лепливи етикети кои не оставаат остатоци. За Канцеларија Или Училиште : Користете цврста пластична папка со датотеки како папки со датотеки од хартија манила во висечки папки со датотеки, висечки организатори на датотеки, висечки рамки за датотеки или кабинет за поднесување документи, Канцелариски материјали со Забавно складирање. Обоените пластични папки со датотеки помагаат да се спречи погрешно пополнување и се идеални за употреба во која било канцеларија кодирана во боја. Папките со тешки поли датотеки се направени од тенок, но дополнителен издржлив пп материјал кој се спротивставува на искинувања, солзи и искривување со повторна употреба. Зачувајте кога купувате на големо со овој 24 пакет папки со поли датотеки, избрани бои, вклучувајќи светло црвена, портокалова, жолта, зелена, сина и виолетова. Држи стандардни 8,5 х 11 листови хартија и се вклопува во стандардните кабинети со датотеки со големина на букви. Карактеристики широк 1/3 пресечете x_" длабоки пластични јазичиња што можат да бидат означени со лепливи етикети или постојан маркер, со многу простор за екстра долги имиња на датотеки.