Пегау Копита Нож, Рачка Копита Кастри Алатка Висока Ефикасност За Фарма За Коњ
  • Неодамнешно

Пегау Копита Нож, Рачка Копита Кастри Алатка Висока Ефикасност За Фарма За Коњ

DEN 515.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Стабилна Структура : рачката е изработена од композитно дрво, со одличен материјал, цврст и отпорен на абење, стабилна инсталација и не е лесно да падне, што е многу практично Специјална Алатка : Тример за Копита е алатка за кастрење на копита на мали коњи и обични коњи. Тоа важи и за потковици. Дизајн во форма на буквата л, лесен за употреба, професионални алатки за фарма. Ножот за кука прифаќа дизајн На сечилото Во форма На Буквата Л, а ножот за копита помага да се подобри ефикасноста на работата, заштедувајќи време и напор. Ergономска Рачка : според ergономскиот дизајн, дрвената закривена рачка е удобна за држење, лесна за употреба и употреба при средување на копитата. Издржлив Материјал : оваа алатка за кастрење на коњски копита има висококвалитетно челично тело со висока цврстина, не е лесно да се оштети и може да се користи некое време. Ножот за кука прифаќа дизајн На сечилото Во форма На Буквата Л, а ножот за копита помага да се подобри ефикасноста на работата, заштедувајќи време и напор. Ergономска Рачка : според ergономскиот дизајн, дрвената закривена рачка е удобна за држење, лесна за употреба и употреба при средување на копитата. Издржлив Материјал : оваа алатка за кастрење на коњски копита има висококвалитетно челично тело со висока цврстина, не е лесно да се оштети и може да се користи некое време. Стабилна Структура : рачката е изработена од композитно дрво, со одличен материјал, цврст и отпорен на абење, стабилна инсталација и не е лесно да падне, што е многу практично. Специјална Алатка : Тример за Копита е алатка за кастрење на копита на мали коњи и обични коњи. Тоа важи и за потковици. Дизајн во форма на буквата л, лесен за употреба, професионални алатки за фарма.Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Нож За Копита : Челик За Алат, Големина На Буков Производ : Прибл. 20 х 10 см / 7,8 х 3,9 во должина На сечилото : Прибл. 7,5 см / 2,9 во тежина : Прибл.17 озусе : Поправка На Потковица Категорија : Алатки За Отсекување Чевли Што Треба да Ги Користите : Држете ја рачката рачно и користете ја директно.

Item Type:
Hoof Knife
Material:
Tool Steel, Beech
Product Size:
Approx. 20 x 10 cm / 7.8 x 3.9 in
Blade Length:
Approx. 7.5 cm / 2.9 in
Weight:
Approx. 175 g / 6.17 oz
Use:
Repairing Horseshoe
Category:
Shoe Trimming Tools
How to Use:
Hold the handle by hand and use it directly.:
Package List:
1 x Hoof Knife: