Тестер за палење, Тестер За Свеќички Цилу, Тестер За Палење На Автомобилски Автомобили Свеќички Калеми За Тестирање Индикатор За Пенкало Професионална Дијагности?
  • Неодамнешно

Тестер за палење, Тестер За Свеќички Цилу, Тестер За Палење На Автомобилски Автомобили Свеќички Калеми За Тестирање Индикатор

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Функција - - - Професионално пенкало за тестирање на палење, кое се користи за тестирање на системот за палење на автомобили, што може да ви помогне да ја проверите состојбата на системот за палење на секој цилиндар Дијагностицирајте Ги Проблемите Брзо - - - Користете го овој тестер за палење на свеќичка за брзо и лесно дијагностицирање на палење, проблеми и дефекти на моторот и решавање проблеми со приклучоци за свеќи, точки за контакт, неисправни кабли итн. Како Да Го Користите - - - исклучете го моторот и поврзете го тест пенкалото со серпентина на свеќичката. Ако светлината трепка, тоа покажува дека системот за палење е во добра состојба.Совршено одговара на вашите возила, за автомобили, камиони итн. Одлични Перформанси - - - Брзо поврзете ја свеќичката и жицата на свеќичката за да го елиминирате дефектот на лошата врска со свеќичката.Карактеристики компактна големина, лесен и пренослив, овој тестер за палење е лесен за складирање и носење. Совршена Замена - - - овој тестер на свеќички е најбрзиот начин за тестирање за услови без стартување, тестирајте дали свеќичката ја добива искрата и видете колку е силна. Произведени за да ги исполнат стандардните спецификации, строго следете ја фабричката контрола на квалитетот. Како Да Се Користи : исклучете го моторот и поврзете го тест пенкалото со серпентина на свеќичката. Ако светлината трепка, тоа покажува дека системот за палење е во добра состојба. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Тестирање На Палење : Abs Цел : Се Користи За Тестирање На системот за палење на автомобили Апликација : Универзална Листа На Пакети : 1 x Тестер за Палење.

Item Type:
Ignition Tester
Material:
ABS
Purpose:
Used for automobile ignition system test
Application:
Universal
Package List:
1 x Ignition Tester :