Дигитални 2 канали К -тип Термометар 4 Термокулации Сензор за сонда Тестер монитор за монитор жичен и не'рѓосувачки челик -50 ~ 1300 ° C -58 ~ 2372 ° F Температура Комплет за дв
  • Неодамнешно

Дигитални 2 канали К -тип Термометар 4 Термокулации Сензор за сонда Тестер монитор за монитор жичен и не'рѓосувачки

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Главна единица : -50 ~ 1300 ° C (-58 ~ 2372 ° F) Термопули од типот на типот К-тип : -50 ~ 400 ° C (-58 ~ 752 ° F). Резолуција : 0,1 ° C или 0,1 ° F. Точност : ± 0,4 ° C ± 1%. Оперативна температура : 0 ~ 40 ° C (32 ~ 104 ° F). Оперативна влажност : 0 ~ 70% (Р. Температурни сонди се користи за термометар за дигитален тип k. 2 x жичен к-тип со термопули со совети од типот на мушка. Сензорот е сместен во цевка од не'рѓосувачки челик со конектор на еден или на двата краја. Овој термометар е дизајниран да работи со 2 надворешни термопарки од типот К за мерења на висока температура. Има широк спектар на апликации во печки, печки, керамика, керамика, стопена метал и многу други индустриски намени. Секој стандарден конектор за термопар на типот K-тип може да се користи за замена на вклучените термопарки кога му е потребна замена. Максимално (максимум), минимум (мин) и просечно мерење на температурата (AVG). Термометар од типот 1 x k. 2 x жичен к-тип со термопули со совети од типот на мушка. 1 x силиконска гумена футрола. 1 x 9 V батерија. 1 x прирачник за инструкции за англиски јазик Стандарден фабрички пакет. 2 термопарки со совети од типот на мушка и 2 дополнителни термопарчиња од не'рѓосувачки челик се вклучени во сетот. Широк опсег на температура на мерење -Температурниот опсег на главната единица е -50 ° C до 1300 ° C (-58 ° F до 2372 ° F), со две термопарки со мерење од -50 до 400 ° C (-58 до 752 ° F). Температурните режими вклучуваат ° C, ° F и K. Висока подвижност и лесна работа-управувана со батерии, преносни и со вграден штанд за преклопување, и само 6 основни копчиња со јасни индикации, што го прави совршен и за почетници и за професионалци . Калибрираното во фабриката е вратена во првобитната состојба. 2 Температурни прикази со диференцијална температура (T1-T2)-Покрај максимум/мин/просек, држење на податоци и автоматско напојување, овој термометар од типот K вклучува функција за пресметување „T1-T2“ што им овозможува на корисниците брзо да пресметаат Разликата помеѓу два примерока.