Проверете Вентил 1/2 Инчен Навој, Вентили Електромагнетни Вентили Проверете Вентили Од Леано Железо Еднонасочен Тип На Клип Превенција На Повратен Проток Пневматс?
  • Неодамнешно

Проверете Вентил 1/2 Инчен Навој, Вентили Електромагнетни Вентили Проверете Вентили Од Леано Железо Еднонасочен

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Карактеристики На Производот Обратниот вентил се користи за водење на протокот на вода во една насока во системот на гасоводот за да се спречи повратен проток. Натпревар Употреба. Вентилите за проверка често се комбинираат со вентили за гас и вентили за секвенца за да формираат еднонасочни вентили за гас и еднонасочни вентили за секвенца. Применлива Сцена. Обратните вентили се погодни за разни течности и гасови, вода, воздух и некои корозивни течности. Стабилни Перформанси. Обратниот вентил е лесен за инсталирање, има низок отпор, добри перформанси на запечатување и сигурни перформанси. Обратниот вентил е изработен од висококвалитетен метален материјал од железо, кој е издржлив и погоден за компресори за воздух. Карактеристики На Производот. Обратниот вентил се користи за водење на протокот на вода во една насока во системот на гасоводот за да се спречи повратен проток. Натпревар Употреба. Вентилите за проверка често се комбинираат со вентили за гас и вентили за секвенца за да формираат еднонасочни вентили за гас и еднонасочни вентили за секвенца. Применлива Сцена. Обратните вентили се погодни за разни течности и гасови, вода, воздух и некои корозивни течности. Стабилни Перформанси. Обратниот вентил е лесен за инсталирање, има низок отпор, добри перформанси на запечатување и сигурни перформанси. Обратниот вентил е изработен од висококвалитетен метален материјал од железо, кој е издржлив и погоден за компресори за воздух. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Проверка На Вентилот : Големина На Интерфејс На Железо : 1/2во Дупка Со Навој 1 : Прибл. 20 х 10мм / 0,8 х 0,4 во(Надворешен Дијаметар и Внатрешен Дијаметар) Навојна Дупка 2 : Прибл. 21 x 12mm / 0,8 x 0,5 во(Надворешен Дијаметар и Внатрешен Дијаметар) Опсег На Примена : Погоден За Компресори за Воздух, итн. Список на пакети : 1 x Вентил За Проверка.

Item Type:
Check Valve
Material:
Iron
Interface Size:
1/2in
Threaded Hole 1:
Approx. 20 x 10mm / 0.8 x 0.4in(Outer Diameter and Inner Diameter)
Threaded Hole 2:
Approx. 21 x 12mm / 0.8 x 0.5in(Outer Diameter and Inner Diameter)
Scope of Application:
Suitable for Air Compressors, etc.
Package List:
1 x Check Valve: