Такнекс Дежурен Појас+Внатрешен Појас Вијанјер 1.5 Ремен За Облога За Куки Без Токи
  • Неодамнешно

Такнекс Дежурен Појас+Внатрешен Појас Вијанјер 1.5 Ремен За Облога За Куки Без Токи

DEN 639.68

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% Најлон Затворање на куката. Влажно Бришење Чисто. Ширината на најлонските мрежи на овој надворешен појас е стандардна 2,0 инчи.Лесно прилагодете ја големината преку затворањето на куките и петелките на крајот од ременот.Неговата ширина се зголемува на 2-1/6 инчи кога ги вклучува врзаните рабови. Обично се користи како надворешен појас, и тоа е погоден само за појас јамки поширок од 2. Цврста, двослојна веб-конструкција, цврста и поддржувачка, но удобна. Мазна, раб-врзана завршница за дополнителна удобност. Дебели јамки во внатрешноста на овој појас за зголемување на удобноста, а исто така може да се користи. Полимерната тока има ослободување од 3 точки за дополнителна безбедност од ненамерно ослободување, отпорна на кршење. Овој систем на тока е различен, лесен за вклучување и исклучување и прави навистина задоволувачки звук. Како да се отвори : Стиснете два клипови со едната рака на горниот и долниот дел од бравата додека истовремено притискате копче на самиот преден дел од бравата за да се отвори. Дизајниран за целосно поддршка на широк спектар на оптоварувања. Алтернатива од основната опрема обезбедена од вашата компанија. Совршен дежурен појас за мажи и жени во органите на прогонот, вооружен службеник за безбедност, офицери за корекција, вооружена банкарска гарда итн. И доволно вкочанет за поддршка НА опрема ЗА ДОЛЖНОСТ НА ЕДЦ, како што се лисици, држач за маг, футрола, торбички, опрема за капки, снимање на опсег итн. Кука внатрешниот појас е совршен цврсто вклопуваат-Одлично за под вашата должност опрема. Го зафаќа своето јас и вашиот надворешен дежурен појас без проблем. Нема потреба да се користат чувари со тоа. Чувајте ги сите ваши опрема останува во место. Ширината од 1,5 инчи сепак ќе се вклопи во основните јамки на ременот на вашите панталони. Се вклопува 1,5" - 2,25 " надворешен појас со јамка (мека страна) поставата одвнатре. Издржлива најлонска кука однадвор и доволно површина на јамката на двата краја однатре за да се заклучи.