Gratkit PLA 3D печатач Филамент 1KG, PLA филамент 1,75мм,+/-0,03 mm, 3D филамент за печатење жолта
  • Неодамнешно

Gratkit PLA 3D печатач Филамент 1KG, PLA филамент 1,75мм,+/-0,03 mm, 3D филамент за печатење жолта

DEN 367.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

【Инженерска прецизност и перформанси】 Gratkit PLA 3 D печатач филамент 1 кг нуди висока димензионална точност и конзистентност GRATKIT користи напреден систем за мерење на дијаметарот на CCD и само-адаптивниот систем за контрола на излезот на филаментот со дијаметар од 1,75 (± 0,03) mm за време на процесот на производство. 【Филаментот за печатење отпорен на влага Pro】 Gratkit 3 D печатење помина низ 24-часовен процес на сушење во термостатска просторија пред запечатено пакување. Покрај тоа, филаментот за печатење со 3Д Gratkit добива лепак за животна средина, прикачен на ролна за да бидете сигурни дека ролна е подолго по распакувањето. 【Складирање без прашина】 Gratkit PLA филаментот добива вреќа за патент за складирање на филаменти, откако не се пакуваше за да се задржи влакната подалеку од прашина. Исто така, се препорачува да се поштеди преостанатото влакно заедно со вреќата со десикант во торбата со патент. 【Затегнување бесплатно лесен за употреба】 Gratkit PLA филамент 1,75мм се произведува под строга линија за производство за да се осигура дека секоја ролна на влакно е прецизна со прецизна машина. Секој пакет на влакно е без заплет. 【Пакување на животната средина】 Gratkit PLA 3 D филаменс на печатачот користи рециклирачки картонски ролна за животна средина. 【Инженерска прецизност и перформанси】 Gratkit PLA 3 D печатач филамент 1 кг нуди висока димензионална точност и конзистентност. GRATKIT користи напреден систем за мерење на дијаметарот на CCD и само-адаптивниот систем за контрола на излезот на филаментот со дијаметар од 1,75 (± 0,03) mm за време на процесот на производство. 【Филаментот за печатење отпорен на влага Pro】 Gratkit 3 D печатење помина низ 24-часовен процес на сушење во термостатска просторија пред запечатено пакување. Покрај тоа, филаментот за печатење со 3Д Gratkit добива лепак за животна средина, прикачен на ролна за да бидете сигурни дека ролна е подолго по распакувањето. 【Складирање без прашина】 Gratkit PLA филаментот добива вреќа за патент за складирање на филаменти, откако не се пакуваше за да се задржи влакната подалеку од прашина.