Генкава Генкичи Кобо Дијаметар На Тамблер 2,6 инчи Летна Приказна
  • Неодамнешно

Генкава Генкичи Кобо Дијаметар На Тамблер 2,6 инчи Летна Приказна

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Стакло Големина : 3,9 х 2,6 х 2,6 инчи (10 х 6,5 х.Направени Во Окинава. Чаша Рјукио Стакло е Ремек-дело На Минекава Генекава Генкичи Кобо. 50+ години континуирано создавање врз основа на темата На океанот Окинава. Минекава Генкава Генкоши Рјукио Стаклото На Кобо Е живописно и доаѓа во различни варијации на бои. Истурените пијалоци ќе бидат повкусни. Рјукио стаклото го менува изгледот на светлината и блескавата во зависност од светлината, може да се координира со која било маса, без оглед На Јапонската или Западната, и ќе направи вашата маса да изгледа живописно. Сините и светло сините бои го прават летниот ветер Окинава. Заоблената форма е удобна за вашата рака. [Забелешка] Секоја ставка е рачно изработена поединечно, така што бојата, обликот, големината и тежината може малку да варираат во зависност од производот. Уживајте во уникатната текстура на рачно изработени производи. Ве молиме избегнувајте користење во машина за миење садови. Не стакло отпорно на топлина. Ве молиме не користете во микробранова печка или печка. Ве молиме избегнувајте вода што врие. Ве молиме имајте предвид дека може да се скрши поради ненадејни промени во температурата. Минекава Генјоши е проѕирна налепница. Излупете и нанесете.