Биланс на електронско вчитување на инженерството A&D, капацитет од 6100g, читливост од 0,1g, ширина од 165мм ширина x 165мм тава за длабочина
  • Неодамнешно

Биланс на електронско вчитување на инженерството A&D, капацитет од 6100g, читливост од 0,1g, ширина од 165мм

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Ексклузивно, патентирано склопување на супер хибриден сензор Ултра брзо време на одговор од 1 секунда. Програмабилен број на лична карта. Winct бесплатно со секоја единица. ПАН мери ширина од 165 мм до длабочина од 165 мм. Технологијата на револуционерниот супер хибриден сензор (SHS) вклучена во серијата GF ја подобрува брзината на одговор и ги минимизира трошоците за одржување. Овој уникатен дизајн обезбедува најбрз одговор во својата класа само една секунда. Серијата GF му пркоси на споредбата со кој било друг конкурентен уред во својата класа. Со додадени карактеристики како што се рејтинг IP-54, функција за компаратор, мерење на животни, светло сино VFD дисплеј и режими за индикација на капацитет, сигурно сте да работите попаметно со подобри резултати. Кога е во комбинација со комплементарниот WINCT софтвер (вклучен со секој GF биланс), имате уред за собирање податоци што значително ќе ја зголеми брзината и ефикасноста на вашата статистичка анализа. WINCT брзо извезува податоци во апликациите MS Windows во формат на управување, ограничени само според можностите на компјутерот. WINCT е совршен за верификации на ревизијата на GLP, графикони со временска историја, производство на таблети, мерење на животни, контрола на далечинска рамнотежа, броење на делови и вкупно, статистичка анализа и многу повеќе. Со USB центар на трети страни, мрежа и топла размавта до 32 салда за најголемо во прибирањето на податоците. Поврзувањето на вашата GF серија и вашиот компјутер ви обезбедува приклучок за приклучок и игра што ќе се покаже како непроценливо средство во анализата на податоците. Линеарност : ± 0,1g. Дрифт за чувствителност : ± 2ppm/степен C (кога не се користи автоматска само -калибрација). Оперативна температура : 5 степени Ц до 40 степени C. Метод на сензори : Супер хибриден сензор. Тип на приказ : Вакуум флуоресцентен дисплеј. Стапка на освежување на екранот : 5 пати/секунда или 10 пати/секунда. Режим на броење : Минимална единица маса 0,1g, број на примероци 10, 25, 50 или 100 парчиња.