LED магацински кула светлина Индустриска предупредувачка светлина од не'рѓосувачки челик долг животен век на траење висока децибела зуи голема осветленост за
  • Неодамнешно

LED магацински кула светлина Индустриска предупредувачка светлина од не'рѓосувачки челик долг животен век

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

1 2 [Материјал од не'рѓосувачки челик] Целиот аларм е изработен од не'рѓосувачки челик, кој е отпорен на абење и отпорен на корозија и издржлив. [High Decibel Buger] Звукот на зуи на алармот може околу 100 децибели, а звукот има силна пенетрација, што може ефикасно да ги потсети луѓето. [Стабилна изведба] Оваа предупредувачка светлина може да се користи во околината од 45 до 85 ℃, а перформансите се многу стабилни. Светлина, која има силна продорен моќ и ефект на добра употреба. [Материјал од не'рѓосувачки челик] Целиот аларм е изработен од не'рѓосувачки челик, кој е отпорен на абење и отпорен на корозија и издржлив. [High Decibel Buger] Звукот на зуи на алармот може околу 100 децибели, а звукот има силна пенетрација, што може ефикасно да ги потсети луѓето. [Стабилна изведба] Оваа предупредувачка светлина може да се користи во околината од 45 до 85 ℃, а перформансите се многу стабилни. Висока осветленост за карактеристики : 1. [Висока осветленост] Светлината на алармот усвојува LED светлина со голема осветленост, која има силна продорен моќ и ефект на добра употреба. [Материјал од не'рѓосувачки челик] Целиот аларм е изработен од не'рѓосувачки челик, кој е отпорен на абење и отпорен на корозија и издржлив. [Висока децибела зуи] Звукот на зуи на алармот може околу 100 децибели, а звукот има силна пенетрација, што може ефикасно да ги потсети луѓето. [Стабилна изведба] Оваа предупредувачка светлина може да се користи во околината од 45 до 85 ℃, а перформансите се многу стабилни. [Широка примена] Оваа светло за предупредување е погодно за многу ситуации, како што се металургија, петрохемиски, гасни растенија, бензински пумпи, шиење, хемиски постројки, итн. Спецификации : Тип на ставка : ЛЕД -кула кула Светло значење : Не'рѓосувачки степелерирачки температура : -45 ℃ - 85 ℃ Навојна врска : Прибл. 20 x 1,5мм / 0,8 x 0.06 Inpackalist : 1 x LED LID -кула кула светлина4. Прикажаните слики не се вистинската ставка и се само за ваша референца.