Комплет За Лепило за Смалување На Топлина И Блокирање На Вода: Смалување-Н-Поправка 6 Црно &засилувач; 4 Бело, Смалување-Н-Поправка 6 Црно &засилувач; 4 Бело, Смалување-?
  • Неодамнешно

Комплет За Лепило за Смалување На Топлина И Блокирање На Вода: Смалување-Н-Поправка 6 Црно &засилувач;

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Достапен комплет за собирање топлина со топло растопена леплива лента за брзо поправање на оштетените, испукани или испукани компоненти без исклучување или застој Лесна инсталација-се што ви треба е топлински пиштол и стандардни ножици. Комплетот вклучува 6" црно Смалување-Н-Поправка (И), 4" бело Смалување-Н-Поправка( И), 6 "црно Смалување-Н-Поправка( М), 4" бело Смалување-Н-Поправка( М), 6 "црно Смалување-Н-Поправка (Л) и 12" транспарентен З-Блок (100). Лепилото за блокирање на водата обезбедува сигурна, еколошка заптивка. Решението за завиткување не бара исклучување или повторно поврзување на компонентите. Оперативниот температурен опсег за Смалување-N-Поправка е -67°F до 275°F (-55°C до 135°C). Отпорен на повеќето масла, течности, благи киселини и алкалии. Брза и лесна инсталација со само стандарден пар ножици и топлински пиштол. Може да се исече на која било посакувана должина. Нашата сеопфатна Смалување-N-Поправка Со Z-Блок Комплет има се што ви треба за да завршите брза поправка за оштетени, испукани или испукани компоненти; може да се користи и за зајакнување на неоштетените жици. За разлика од типичното намалување на топлината, кое доаѓа во форма на ракав, Смалувањето-N-Поправка едноставно се обвиткува околу жиците или каблите без исклучување или застој. Производот лесно се инсталира само со стандарден пар ножици и топлински пиштол. З-Блок (100) леплива лента со топло топење е исто така вклучена за еколошко запечатување и заштита на жици или кабли кои можат да бидат изложени на вода, масла, маснотии, благи киселини и алкалии — совршен за вашиот дом, брод, АТВ, автомобил, камион или речиси ништо! З-Блок (100) може да се користи на апликации изложени на температури до 212°F (100°C). Оперативниот температурен опсег на смалување-N-Поправка е -67°F до 275°F (-55°C до 135°C) и е отпорен на пламен. Смалување-Н-Поправка (И) е за дијаметри од 0,05" до 0,25", Смалување-Н-Поправка (М) е за дијаметри до 0,5" и Смалување-Н-Поправка (Л) е за дијаметри до 1".