Елита хокеј Pro-X700 Ultra Sport Bamboo Teal Colp
  • Неодамнешно

Елита хокеј Pro-X700 Ultra Sport Bamboo Teal Colp

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Најлон, полиестер, рајон, спандекс Чорапот е висока изведба, најсовремена чорап, што е технички напреден и инженерски за ногата од елитниот хокеј. Чорапот е дише, мек и издржлив. Останете удобно со сите наши напредни карактеристики. Помага во одржување на удобна околина за нозете. Одликувајќи се со двојна заварена елитна манжетна за хокеј, странични странични странични страни, флексен зона на Флекс и компресија на стабилност на y потпетици, кои се вклопуваат во обезбедување на прицврстување и подобра стабилност. Пакетот содржи (1 пар) елита хокеј Pro-X700 Ultra Sport Bamboo Cods Mid Calf. 78% бамбус рајон, 18% полиестер, 3% најлон и 3% спандекс. Најлон, полиестер, рајон, спандекс. Чорапот е висока изведба, најсовремена чорап, што е технички напреден и инженерски за ногата од елитниот хокеј. Чорапот е дише, мек и издржлив. Останете удобно со сите наши напредни карактеристики. Помага во одржување на удобна околина за нозете. Одликувајќи се со двојна заварена елитна манжетна за хокеј, странични странични странични страни, флексен зона на Флекс и компресија на стабилност на y потпетици, кои се вклопуваат во обезбедување на прицврстување и подобра стабилност. Пакетот содржи (1 пар) елита хокеј Pro-X700 Ultra Sport Bamboo Cods Mid Calf. 78% бамбус рајон, 18% полиестер, 3% најлон и 3% спандекс.