Козметика на студијата за студио бр. 12 четка за мал прав, 1,2 унца
  • Неодамнешно

Козметика на студијата за студио бр. 12 четка за мал прав, 1,2 унца

DEN 1.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За правилно да ја поставите вашата основа, лесно премачкајте го прашокот рамномерно над влакната, прислушувајќи го вишокот, а потоа избришете го прав преку лицето за да ја поставите фондацијата и да создадете незабележлива завршница Нагласување и бронзирање : Прашок (сув) : Да се ​​создадат меки моменти и беспрекорно мешајте ги акцентите на бронзерите нежно размачкајте низ лицето и телото. Рушење : Прашок (сув) : Обликот на куполата е идеална за додавање на убава „поп“ боја на јаболката на образите. Оваа четка има идеална густина на косата за лесна примена на прав, бронзер или сјај/трепер. Обличната форма на купола е совршена за додавање на боја на јаболката на образите или прашина од вишокот во прав.