Систем за автоматско наводнување на растенијата Neikko за 12 затворени растенија, автоматски систем за наводнување на фабрика за наводнување капка
  • Неодамнешно

Систем за автоматско наводнување на растенијата Neikko за 12 затворени растенија, автоматски систем

DEN 735.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Автоматски комплет за наводнување капка по капка за растенија во затворен простор Само инсталирајте го системот за наводнување на растенија во затворен простор, поставете ја фреквенцијата на наводнување и времето на снабдување, автоматското систем за наводнување ќе ја направи работата за наводнување на растенијата за вас правилно, особено кога сте на струка или деловно патување, надвор од град или зафатен секој ден, вие Не треба да се грижите за вашите растенија со конзерви. Откако ќе се програмира, комплетот за самостојно наводнување ќе се сеќава на поставувањето и ќе работи без повторно поставување секој пат. Систем за наводнување на растенија за заштеда на вода. Комплетот за наводнување капка по капка е опремен со програмабилен тајмер, што обезбедува точна фреквенција на наводнување и време, спречува под или преголема вода. Камерите ја доставуваат водата директно до коренот на растенијата, го намалуваат испарувањето и загубата на водата. Системот за само наводнување може да заштеди најмалку 70% вода повеќе од другите традиционални методи. Тоа е од голема корист за растенијата и земјата. Лесно склопување и поставување. Комплетот за наводнување на растенијата вклучува опрема * 1 (димензијата е околу : 2,95 * 2.36 * 3,14 инчи), кука * 1, 2m (6,6ft) цевка * 1, Т-спојници * 2 и цевка со капери * 12. Сите вклучени за вас Да се ​​инсталира лесно за 10 минути. И клучот и поставувањето се исто така едноставни и лесно разбирливи. Вкупниот исход на вода секоја секунда е околу 20 ml, само пресметајте колку често и колку вода им се потребни на растенијата, притиснете 2 копчиња и поставката ќе заврши. Опремата за само-воден постројки е опремена со литиумска батерија од 2200m Ah, која може да се користи за 2-3 месеци по целосното полнење. Комплетот за наводнување се надополнува со USB кабел (вклучен), погодно да се наполни. И силната моќност поддржува наводнување до 12 саклирани растенија истовремено. Затворен растително самостојно наводнување за струка. Уредот за наводнување на растенијата е само околу 9*5*3 см и 350g (0,77lb), компактен и преносен за употреба на затворен простор, на балкон или градина. Ве молиме слободно кажете ни дали има проблем со оваа единица. Ние ќе ја понудиме нашата најдобра услуга за секој производ. Автоматски комплет за наводнување капка по капка за растенија во затворен простор. Само инсталирајте го системот за наводнување на растенија во затворен простор, поставете ја фреквенцијата на наводнување и времето на снабдување, автоматското систем за наводнување ќе ја направи работата за наводнување на растенијата за вас правилно, особено кога сте на струка или деловно патување, надвор од град или зафатен секој ден, вие Не треба да се грижите за вашите растенија со конзерви. Откако ќе се програмира, комплетот за самостојно наводнување ќе се сеќава на поставувањето и ќе работи без повторно поставување секој пат. Систем за наводнување на растенија за заштеда на вода. Комплетот за наводнување капка по капка е опремен со програмабилен тајмер, што обезбедува точна фреквенција на наводнување и време, спречува под или преголема вода. Камерите ја доставуваат водата директно до коренот на растенијата, го намалуваат испарувањето и загубата на водата. Системот за само наводнување може да заштеди најмалку 70% вода повеќе од другите традиционални методи. Тоа е од голема корист за растенијата и земјата. Лесно склопување и поставување. Комплетот за наводнување на растенијата вклучува опрема * 1 (димензијата е околу : 2,95 * 2.36 * 3,14 инчи), кука * 1, 2m (6,6ft) цевка * 1, Т-спојници * 2 и цевка со капери * 12. Сите вклучени за вас Да се ​​инсталира лесно за 10 минути. И клучот и поставувањето се исто така едноставни и лесно разбирливи. Вкупниот исход на вода секоја секунда е околу 20 ml, само пресметајте колку често и колку вода им се потребни на растенијата, притиснете 2 копчиња и поставката ќе заврши. Опремата за само-воден постројки е опремена со литиумска батерија од 2200m Ah, која може да се користи за 2-3 месеци по целосното полнење.