Куќиште на термостат 15 °, алуминиумска легура на алуминиумска вода Термостат куќиште за Chevy SB & BB 265 283 305 327 мотори
  • Неодамнешно

Куќиште на термостат 15 °, алуминиумска легура на алуминиумска вода Термостат куќиште за Chevy SB & BB 265 283 305

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Компатибилни модели- ова куќиште за термостат на воден врат одговара за Chevy SB & BB 265 283 305 327 350 383 396 400 427 454 472 502 мотори Термостат со високи перформанси- Заштитете го моторниот вода на вратот од надворешните штети за да се обезбеди нејзино нормално работење. Прецизно производство, фино површина за обработка, добри перформанси. Издржлив материјал- супериорен материјал за алуминиумска легура на CNC, цврст, отпорен на абење и издржлив, со долг животен век. Лесно за инсталирање- Доаѓа со куќиште на термостат, заптивка и две завртки, погодни за инсталирање и употреба. Гаранција за услуги- Квалитет на професионален производ, одлична услуга за замена на задниот дел. Ако имате какви било прашања во врска со овој производ, слободно контактирајте не. Aramox е квалитетен провајдер на производи за делови за автомобили. Не треба да одите во продавницата за делови за автомобили, со еден клик преку Интернет. Погодно и прифатливо, многу заштедувајќи ги трошоците за време и пари. Ние сме посветени да им обезбедиме на нашите клиенти со висок квалитет на производи со најдобра услуга по продажбата. Ние нудиме гаранција од 12 месеци, вистинско искуство без загриженост. Ако имате некој проблем, слободно контактирајте не, нашиот професионален техничар ќе ги среди работите за вас. Спецификации : Состојба : бренд Newmaterial : CNC алуминиумска легура : Тежина на црна пакет : приближно.5ozfitment : За Chevy SB & BB 265 283 305 327 350 383 396 400 427 454 472 502 Enginespackage список : 1 * термостат куќиште2 * шраф1 * заптивка.