Алатка за обука на кучиња uоен против лаење, алатка за тренинг на кучиња од ултразвучно кучиња, стоп за кучиња, лаење затворено и отворено до 50 метри безбеден за сите
  • Неодамнешно

Алатка за обука на кучиња uоен против лаење, алатка за тренинг на кучиња од ултразвучно кучиња, стоп за кучиња,

DEN 350.40

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

? Безопасен и хуман начин да го задржите вашето куче или кучето на вашиот сосед од несакано лаење! Може да ве задржи подалеку од неволја на лаење на кучиња и да ви обезбеди тивка и удобна околина за одмор и спиење ? [100% безбеден погоден за кучиња 6 месеци и постари до 50 метри опсег. Забелешка : не работи на глуви или кучиња со оштетен слух. ? Безопасен и хуман начин да го задржите вашето куче или кучето на вашиот сосед од несакано лаење! Може да ве задржи подалеку од неволја на лаење на кучиња и да ви обезбеди тивка и удобна околина за одмор и спиење. ? [100% безбеден погоден за кучиња 6 месеци и постари до 50 метри опсег. Забелешка : не работи на глуви или кучиња со оштетен слух. Кога контролата на кората на отворено е во опсег на куче што лае, микрофонот го собере звукот и единицата автоматски се активира. Контролата против анти-кора на отворено испушта ултразвучен звук. (Ултразвучен звук може да го слушнат кучињата, но молчи за луѓето) 3. Запрепастена од звукот со висока форма, кучето треба да престане да лае, ќе ја поврзе својата кора со оваа непријатна бучава. Кога кучето престанува да лае ултразвучен звук, исто така, застанува. ► Како да го тестирате? 1. Поддржете го копчето за копчето „Тест“. Поставете го предметот до позиција што е оддалечена од една рака.Висти до микрофонот на предметот гласно, ако ЛЕР трепка зелена, и може да слушнете бучава од бучава, тогаш предметот работи правилно. Ако ви треба дополнителна помош, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние секогаш тука за да ви помогнеме да ги решите сите проблеми колку што можеме.