Pethiy Dog Raincaat Stylish Premium Dog Raincoats-Small Dog Raincoat Водоотпорен патент на џебови, отпорен на дожд/вода, прилагодлив влечење-розова-l
  • Неодамнешно

Pethiy Dog Raincaat Stylish Premium Dog Raincoats-Small Dog Raincoat Водоотпорен патент на џебови, отпорен

DEN 0.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Отпорен на вода : целосно отпорен на вода и ќе го задржи вашето куче безбедно и суво во сите временски услови Двоен слоевит дизајн : Двоен слоевит Zip Up мантил со дополнителни копчиња го прави ставањето на ова палто лесно, како и прилагодливо и стилски. Повеќекратни џебови Desig : Нашите кучиња Raincoats доаѓаат со повеќе џебови со копчиња за лесно складирање на мали предмети и исто така вклучува и отстранлива качулка. Harness & прилагодлива пријателска : Содржи мал отвор на горниот дел од задниот дел на дождовната јакна за корисниците на Harness. Направени прилагодливи за да одговараат на секоја раса на кучиња. Добар квалитет : Willе ви се допадне. Отпорен на вода : целосно отпорен на вода и ќе го задржи вашето куче безбедно и суво во сите временски услови. Двоен слоевит дизајн : Двоен слоевит Zip Up мантил со дополнителни копчиња го прави ставањето на ова палто лесно, како и прилагодливо и стилски. Повеќекратни џебови Desig : Нашите кучиња Raincoats доаѓаат со повеќе џебови со копчиња за лесно складирање на мали предмети и исто така вклучува и отстранлива качулка. Harness & прилагодлива пријателска : Содржи мал отвор на горниот дел од задниот дел на дождовната јакна за корисниците на Harness. Направени прилагодливи за да одговараат на секоја раса на кучиња. Добар квалитет : Willе ви се допадне. Карактеристика : .100% водоотпорна и крпа за дишење. Доги исто како и прошетка дури и во дождлив ден, така што треба облека за дожд за да се избегне кожата на кожата или студот. Апсолутно лесен за грижа. Рачно миење кога ќе добиете нечистотија. Избришете чиста со влажна крпа во секојдневно одржување. Двоен слоевит патент на мантил со дополнителни копчиња го прави ставањето на ова палто на лесно, како и прилагодливо и стилски. Како да се измери големината на кучето?. Градите : Измерете го најгустиот дел од градите, додадете 2 см (1 инч) ќе биде подобар. (Обично зад двете нозе). Должина : Осигурете се дека вашето куче стои правилно, не седи или лаже.