Резервоар за резервоар за радијатор на радијатор Scitoo 603-254 Шише за експанзија на течноста за ладење за Mercedes-Benz
  • Неодамнешно

Резервоар за резервоар за радијатор на радијатор Scitoo 603-254 Шише за експанзија на течноста за ладење

DEN 1499.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Модели на фит возила-Ова шише за прелевање на резервоарот за обнова на течноста за ладење на радијаторот е компатибилно со за Бенз CL500 2007-2013, за Бенз CL550 2007-2014, за Бенз CL600 2007-2014, за Бенз CL63 AMG 2008-2014, за Бенз CL65 AMG 2008-2014 , За Benz S350 2012-2013, за Benz S450 2008-2011, за Benz S500 2007-2011 2013, за Benz S550 2007-2013, за Benz S600 2007-2013, за Benz S63 AMG 2008-2013, за Benz S65 AMG 2007 -2013 година OE Дел броеви - 2215000349, 603-254. Тоа е направено специјално за вашето возило со точен изглед и функција на фабрички стил што ќе ве натера да уживате во практичноста. Премиум материјал : Резервоарот за прелевање на радијаторот Scitoo Engine е прецизно произведен со висококвалитетна пластика, дизајнирана да го задржи прелевањето на агент за ладење, да го одржува моторот работи на нормална температура. OEM се вклопува точно - овој резервоар за ладење на моторот одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел, може да се инсталира и да се работи совршено како оригинални делови за OEM. Упатство за инсталација - Исклучете го и изладете го автомобилот, извадете ги завртките и резервоарот, оставете преостанатата течност за ладење да се врати во тавата за одвод, да го замени новиот резервоар за резервоар и повторно да го инсталирате цревото за ладење до радијаторот и затегнете го стегачот, конечно проверете Ако функционира добро. Модели на фит возила-Ова шише за прелевање на резервоарот за обнова на течноста за ладење на радијаторот е компатибилно со за Бенз CL500 2007-2013, за Бенз CL550 2007-2014, за Бенз CL600 2007-2014, за Бенз CL63 AMG 2008-2014, за Бенз CL65 AMG 2008-2014 , За Benz S350 2012-2013, за Benz S450 2008-2011, за Benz S500 2007-2011 2013, за Benz S550 2007-2013, за Benz S600 2007-2013, за Benz S63 AMG 2008-2013, за Benz S65 AMG 2007 -2013 година. OE Дел броеви - 2215000349, 603-254. Тоа е направено специјално за вашето возило со точен изглед и функција на фабрички стил што ќе ве натера да уживате во практичноста.