Смола од 3Д печатач на Anycubic, 365-405NM DLP UV-лепење смола за фотонски ултра/фотон Д2, висока прецизност и брза занаетчиска смола за занаетчија за DLP LCD SLA 3D печатење, 8K способ?
  • Неодамнешно

Смола од 3Д печатач на Anycubic, 365-405NM DLP UV-лепење смола за фотонски ултра/фотон Д2, висока прецизност

DEN 479.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

За слобода да се направи преку 3Д технологија за печатење Anycubic собра професионален 3 D R. (2) Времетраењето на изложеноста на сонце (лето) треба да се контролира на околу 1 час; (3) Забрането е блиска или долгорочна изложеност под силни извори на светлина, како што е ламба со голема моќност на жива под притисок; (4) Се препорачува да се печати во темна просторија или да се покрие при печатење. За да обезбедите успешно и совршено печатење, проверете со Упатството за корисникот во врската за дополнителни детали. Any Cubic ја разви оваа смола за занаетчија DLP за да им помогне на производителите да добијат подетални 3Д печатени предмети. Додадени се нано - микрокристални керамички прав во скала, што го подобрува расејувањето на светлината во смолата, правејќи ја смолата почувствителна на светлина и лекување пофини.