Френклин Спортски службеник 12 Fastpitch Softball
  • Неодамнешно

Френклин Спортски службеник 12 Fastpitch Softball

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Официјална големина и тежина : Овие топки се конструирани на официјална големина и тежина од 12 "за да можете да вежбате точно како играте Издржлива конструкција : Овие мекобол се прават со цврст PU Core Enterior со траен синтетички синтетички капак за да можете да ги користите сезоната После сезоната. Рамни шевови : шевовите на рамни рамни на топчињата го минимизираат воздушното триење помагајќи му на топката да постигне поточен лет на топката.47 за поголема брзина и влијание. Ниска компресија (275 LB-375 LB) за подобро Флексибилност и влијание. Оптичко боење : Оптичкото жолто покритие ги прави овие топки лесни за следење и лоцирање во текот на денот или под светлата. Официјална големина и тежина : Овие топки се конструирани со официјална големина и тежина од 12 " игра. Издржлива конструкција : Овие мекоболки се изработени со цврст ентериер PU Core со траен синтетички капак на Syntex за да можете да ги користите сезона по сезона. Рамни споеви : Шевовите на лежење на топчињата на топчињата го минимизираат триењето на воздухот, помагајќи му на топката да постигне поточен лет на топката.47 за поголема брзина и влијание. Ниска компресија (275 LB-375 LB) за подобра флексибилност и влијание. Оптичко боење : Оптичкото жолто покритие ги прави овие топки лесни за следење и лоцирање во текот на денот или под светлата.